91 naderhand door Ds. Van dee Palm vertoont sijnde, dat hy sig by de Heer v. d. Pekre geëngageert haden dat engagement aan de Classis hebbende laeten vertoonen met herhaelt versoek om sijn ontslag, de Classis toen eindelijk met meerderheid heeft ge- resolveert om hem sijne demissie te verleenen, en een a twee Predikanten van den ring te qualificeerenom hem bij den Kerkenraed van Maertensdijk los te rnaeken, en kerkelijke attes tatie te bezorgen. Uit dit bovenstaende blijkt dat Ds. Van dee Palm deel gehad heeft in de gepasseerde troublesmaar bovendien komt in con sideratie, dat aen hem ten voorleede jaere te Middelburg is belet te prediken; en dat op eyn beklag deswegens aen de llegeeringe gedaen, is verklaert: „Dat de opgekomene verhinderinge alleen veroorsaekt is door arrangementen, die, sonder het leggen van eenig grief aan den Supp" ten doel te hebbenom andere ree denen raedzaem zijn geoordeelt". Nog minder raedzaem is het derhalven, ijmand, die sig par tijdig tegens zijne Hoogh4 heeft gedragen, en die wegens deese presumtie te Middelburg niet heeft mogen predikente beroepen in eene stad van dewelke Zijne Hoogh' Heer is daer het zeeker te voorzien is, dat sulks niet soude konnen geschieden, sonder veele onaengenaemheedenen misschien gevaerlijke troubles te ver wekken. Hiervan heeft de Heer Van Lijnden vermeent, de Heeren Borgemeesters te moeten prevenieerenen deselve daerbenevens instantelijk te versoeken, aen hem zodra mogelijk volleedige zeekerheid te willen geeven, dat Ds. Van dee Palm te Vlissingen niet zal worden beroepenen dat de gerugten van dusdaenig voorneemen verspreid, abusief zijn. Boven dit alles heeft de Heer Van Lijnden goede reedenen, om sig verseekert te houden, dat Ds. Van der Palm in sijne tegenwoordige plaetsinge zo veel genoegen heeft en geeft, dat hij sig niet ligt soude laeten persuadeerenom Predikant tot Vlissingen te wordenindien het beroep met geene eenstemmigheid geschiedede, en dit levert eene meerdere grond uijt, om hem van alle onaengenaemheidt ten desen opsigte te menageeren. (Overgenomen uit den „Navorscher"1894, blz. 52 e. v.)

Archief | 1917 | | pagina 137