101 bevordering der goede zeden en grondbeginsel regulier een uit de Predikanten der hervormde Kerk zou kunnen worden gekozen. Dat de leden van dit Collegie zich in 't bijzonder als mannen van eer zullen moeten verbinden om van hun bevind in de afgelegde examens zoodanig getrouw en gemoedelijk verslag te doen als het belang en de aangelegenheid der zaak vorderen. Dat dezelve, met uitsluiting echter der daaraan toegevoegde schoolmeesters, verpligt zullen zijn viermaal des jaars de visitatie van alle scholen, onder hunne directie staande te doen, en zulks op onderscheiden tijden zonder voorafgaande advertentie. Dat dit Collegie maandelijks zal bij den anderen komen, om over zaken het schoolwezen en deszelfs verbetering rakende, te delibereren, waartoe hun door de regering der Stad een geschikt locaal en modique toelage tot vinding der onkosten van hunne bijeenkomst zal worden toegevoegd. Dat het zelve vrijheid zal hebben om het gebruik van schadelijke schoolboeken te verbieden, en dat van andere en nuttige te re commandéren. Dat hetzelve jaarlijks tweemaal van den staat van het School wezen, de verbeteringen daarin gemaakt, of verder in te voeren, aan de Stads Politie zal moeten rapport doenmet zoodanige verdere voorslagen, daartoe relatif, als zij zullen vermeenen te behooren. Dat zij eindelijk de toewijzing en uitdeeling der prijzen zullen moeten doen, naar een regulatif, daartoe bij hun, onder appro batie der regering, te maken, zonder daarbij gehouden te zijn aan de som, tot nu toe tot dit voorsz. einde geassigneert. De ondergetekende onderwerpen deze consideratien aan ulieder beter oordeel, dezelve aan uwe serieuse attentie aanbevelende, en zich noemende met toebede van heil en verzekering van respect Ulieder Dienstvaardige Medeburgers J. H. van dek, Palm. Andreas Andriessen. Op de marge der le blz. van dit rapport: Relatif Not. 30 April 1796. N° 155 met bijl. A. Is goed gevonden dit rapport concept Reglement te stellen

Archief | 1917 | | pagina 147