103 bij het volbrengen van het bovengemelde daadelijk als leden van dit Collegie worden aangenomen. 4. Elk lid van dit Collegie zal jaarlijks als een Gewoone Contri butie ten behoeve van het zelve Collegie betaalen twaalf stuivers op den ouden gebruikelijken tijd welke contributie door den be diende van het Collegie zal worden opgehaald. 5. Indien iemand zoude onderstaan om in de Nederduitsche Eransche Engelsehe of Hoogduitsclie taaien het geven van private lessen te oeffenen of eenig school onder den naam van Collegie op te richten, zonder daar toe door de Stedelijke Regeeringe geadmitteerd, of in het Collegie ingelijfd te weezen, zal de zelve daadelijk vervallen in eene boete van 2 - Vlaamsch ten behoeve van het Collegie, en daar en boven zijn school moeten sluiten tot hij behoorlijk geadmitteerden lid van het Collegie geworden is. 6. de Schooien zullen gehouden worden geduurende de zes gewoone wekelijkse werkdagen des morgens van 9 tot 12 Uuren; en des na de middags van half 2 tot 4 uuren de Kostschoolhouders of die bijzondere Collegiën houden zullen den tijd naar den aart hunner schooien kunnen inrichten. 7. hier van zullen echter uitgezonderd zijn de nademiddageri des Woensdags en des Zaturdags, als wanneer geen school zal ge houden worden. 8. nog zullen hier van uitgezondert zijn de gewoone vacantie tijden van agt dagen tevens op de gezette hoogtijen op Paaschen en Pinksteren, te beginnen met de geheele Zaturdag voor de zelve ook de laatste agt dagen der gewone tijd van de Middelburgsche jaarmarkt, het zij de zelve al of niet gehouden word en op

Archief | 1917 | | pagina 149