104 Kersdag de geheele week, beginnende na het eindigen der voor- raiddag schooltijd en als de Kersdag invald op Zondag of Zaterdag zal de schoolhouding, weder moeten beginnen, op den 3 Januarij; doch op andere dagen invallende den 2. Januarij. 9. de Schoolmeesters van den gereformeerden Godsdienst zullen, behalven in het Lezen, Schrijven Cijfferen, nederduitsche spraak en Vaderlandsehe Historie ook in de grondbeginselen hunner Godsdienst de Jeugd moeten onderwijzen op zodanige voldoende wijze als dezelve tot dit geschikt einde dienstig zullen oordeelen; teTwijl het aan alle schoolmeesters van andere gezintheden wordt vrij gelaaten zoodanig Godsdienstig onderwijs aan de leerlingen te geeven, als uit den aart van der zeiver Kerkgenootschap voortvloeit. 10. zij zullen tot hunne assistentie als ondermeesters mogen ge bruiken, zoodanige pérzoonenals zij daar toe geschikt rekenen, zonder dat dezelve of ook de Schoolmeesters zelve hier omtrend aan eenige bepaalinge onderworpen zullen zijn. 11. alle leden van het Oollegie zijn onderling verbonden, om wan neer kinderen uit eene andere school binnen deze stad bij hun besteed worden, dezelve niet aan tenemen, dan na dat het blijke, dat de voorige Meester voldaan is, en ingeval van nalaatigheid verbeuren eene boete van 10 schellingen VI. 12. de directie van dit Collegie zal bestaan uit vijf ledente weten een President en vier bestuurders of Commissarissen, van welk een den Post van Thesaurier en een van Secretaris zal bekleeden. 13. de President zal alle gewone vergaderingen, zoo van het geheele Collegie, als van de dirigeerende Leden doen beleggen, alle

Archief | 1917 | | pagina 150