XIV 900. Prijspenning van de wereldtentoonstelling te Parijs. Toegekend in „groupe I" aan mr. Pabius. Door Louis BottéeBrons. De laatste vier nummers geschenk van den heer J. C. Pabius te 's-Gravenhage. (1913. Herinnering aan den 300sten jaardag der Neder- landsche vestiging op Manhatta en aan de 250ste viering van de stichting van den „board of al dermen" te New-York. Door J. P. Newmann aldaar. Uitgegeven door de Holland Society te New-York Brons. Geschenk van het bestuur dier Society. 1916. Hulde van het Kon. Nederl. Genootschap voor munt- en penningkunde aan den heer G. M. Kam, den bekwamen verzamelaar van llomeinsche oudheden te Nijmegen, hem bij gelegenheid van zijn tachtigsten verjaardag bewezen. Door J. C. WieneckeBrons. Aangekocht." Het Kabinet van geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden ontving lo. van het lid den heer Mr. J. LoelF te Koudekerke, die zich zoo menigmaal door het geven van geschenken verdienstelijk maakte tegenover het genootschapeen gebloemde zijden vrouwen rok, een ouderwetsche muts van pluiinkant, een driekanten domi- né'ssteek, een ouderwetsche claque en twee lederen ruiterpistool- holsters; 2o. van het lid Ds. J. H. van 't Hotf te St. Laurens een zeer oud psalmenbord, waarvan de eene zijde is ingericht voor den 119den psalm, eene ouderwetsche collectebus en een zestal antieke ijzeren kaarsenhouders voor kerkverlichting, waarvan 2 om aan stoelen, 2 om aan den wand en 2 om als staanders op den grond bevestigd te worden. De verzameling fossilia werd verrijkt met een kruikje met 2 oortjes, gevonden op het terrein van het voormalige klooster

Archief | 1917 | | pagina 18