XVI met bolster, beide afkomstig van den cultuurtuin te Buitenzorg; elf stuks Rottincesch vlechtwerk, vervaardigd door kinderenvoor stellende twee doeri's (vruchten), een schildpad en twee karbouwen Zo. van den heer D. C. A. Bout te Fak-Pak (Nieuw Guinea), een model-prauween trommel met een leguanenvel overspannen acht arm- en beenringen, een hoofdstoeltje voor vrouwen (snij werk) en een buik- of schaamdeel-bedekkingskleedje, alles afkomstig van de Papoea-eilanden. Over de Zoölogische afdeeling brengt de conservator het volgende verslag uit: „Wat de Zoölogische Afdeeling betreft, moet worden medege deeld dat zij, in tegenstelling met het vorige jaar, noch door aankoop noch door geschenken is toegenomenbehoudens een paar watersalamanders met monstrueuse pooten, gevangen Maart 1916 in slooten bij Ierseke. „De verzamelingen verkeeren overigens in goeden staat. „De in de laatste jaren in gebruik genomen llesschen met over hangende stoppen bevallen in zooverre minder goed dat de spiritus er meer uit schijnt te verdampen, zoodat er eene voortdurende spirituslucht in het vertrek aanwezig is. De conservator is daar om voornemens in het vervolg wederom gewone stopflesschen in gebruik te nemen." Omtrent de verzamelingen van opgezette vogels, van mineralia en voorwerpen van geologise hen aard, van enthomologie, van conchy li ën en van botanica en van schilderijen, platen en portretten valt niets te vermelden. Het in het afgeloopen jaar verschenen deel van het Archief bevat Jaarverslag over 1915/16; Dr. J. de Hullu, Over de oprichting van eenige Protestantsche gemeenten in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en de herstelling of den bouw van haar kerkgebouwen in de zeventiende eeuw; Dr. K. Heeringa, Gedenkschriften van Adriaan van Borssele Van der Hooghe, Heer van Geldermalsen

Archief | 1917 | | pagina 20