XVI] Dr. D. Schoute, De levensloop van een ziekenhuis. Geschie denis van het Gasthuis te Middelburg. Nieuwe betrekkingen tot r ui 1 ing van wederzij dsche uit gaven werden aangeknoopt met den „Hansischer Geschichtsver- ein" te Lübeck en met de Bibliotheek en leeszalen der gemeente Rotterdam. Vermelding verdient nog, dat uit het fonds Verbrugge eene gratificatie van f 100 werd toegekend aan den heer Dr. Z. W. Sneller te Leiden voor diens hoogst verdienstelijken arbeid „Walcheren in de 16e eeuw." Aan het einde van mijn verslag gekomenwil ik nog mede- deelen, dat het bestuur deel genomen heeft aan de hulde, welke het dankbare Nederland aan zijn grooten bouwmeester Dr. P. W. J. Cuypers hoopt te brengen ter gelegenheid van zijn 90sten jaardag. Nader lag nog eene andere hulde, even welverdiend, even wel gemeend. Zij betrof onzen hooggeachten Voorzitter, die het groote voorrecht had op 16 Pebruari j. 1. in het bezit van onverzwakte geestes- en lichaamskracht zijn 70sten jaardag te vieren. Vele bloemstukken vergezelden op dien feestdag dat van het Zeeuwsch Genootschap, want algemeen bleek de behoefte aan den man van zeldzame gaven en hooge toewijding te eerendien een gunstig lot aan het hoofd van dit gewest en van dit Genootschap geplaatst heeft in de moeilijke tijden, welke ons Vaderland thans doorleeft. Moge het U, onzen Voorzitter, gegeven zijn nog lang aan beide besturen Uwe leiding en daardoor tegelijk wijding te geven. Wat het Zeeuwsch Genootschap betreft, zal daaraan in dubbelen zin behoefte bestaan, wanneer wij eerlang, immers over twee jaren, het anderhalve-eeuwfeest van deze ons zoo dierbare in richting zullen vieren. Laten wij hopen, dat deze herdenking bij herstelden vrede, laten wij daarbij den wensch voegendat zij onder Uwe auspi ciën zal mogen plaats hebben Ik heb gezegd. Archief 1917. b

Archief | 1917 | | pagina 21