II jaarverslag, dat zijne plaats moet vinden in het Archief, besloten de Algemeene Vergadering wel te doen doorgaan, doch haar naar het middaguur te verzetten. Alleen zullen de gebruikelijke levensberichten ditmaal uitgesteld worden tot de Octobervergade- ring, daar anders voor een middaguur te veel van Uwe aandacht zou gevergd worden. In het afgeloopen jaar had het Genootschap het overlijden te betreuren van de directrice Mevr. de wed. Mr. M. F. Lantsheer geb. Baronesse van Lynden en van de leden A. de Bruijne, C. C. Coomans, J. Drabbe, J. Franse, G. F. Haspels, M. A. Perk, Prof. Mr. li. P. G. Quack, Jhr. S. M. S. de Ranitz, H. F. L. Roozemeijer, P. J. Roscam Abbing, Prof. Dr. M. Straub, Dr. H. 1). Tjeenk Willink, Mr. D. van der Vlieten Alph. de Witte. Op één na namen alle (25) in de vorige Algemeene Verga dering benoemde nieuwe leden hunne benoeming aan. Verder verzocht een lid, die vroeger voor de benoeming bedankt had, voortaan als lid te mogen worden aangemerkt. Als directeuren traden toe de H.H. Mr. H. Pleijte, Mr. Th. Portheine, Mr. P. van Regteren Altena en Mr. H. F. Wolfson, terwijl de Hr. Mr. M. 1'. Sipkes verzocht van lid tot directeur overgeschreven te worden. Het aantal directrices en directeuren bedraagt thans 44, het aantal leden 500waarvan 92 te Middelburg gevestigd zijn volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers onderscheidenlijk 42, 492 en 89. In de op 12 April 1916 gehouden Algemeene Vergade ring werd voorzien in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer H. van Oordt, die volgens de wet niet herkiesbaar was. Gekozen werd de heer Dr. D. Schoute, met wien de heer J. J. Wap was aanbevolen. Verder had in deze vergadering eene bespreking der ingekomen boekwerken plaats door den Voorzitter en werd het jaarverslag uitgebracht door den Secretaris. In eene op 22 April 1916 gehouden buitengewone middag-

Archief | 1917 | | pagina 6