Ill vergadering werd door den thesaurier, den heer Mr. G. J. Sprenger, de rekening afgelegd over het afgeloopen jaar, welke in ontvang en uitgaaf sloot met f 5486,825 en een goed slot van f 450,34. In dezelfde vergadering had de voorgeschreven uitloting plaats van twee aandeelen ad f 100 in de rentelooze leening van f 9900. De gewone vergaderingen hadden plaats van October tot en met Januari, doch werden, zooals boven is gezegd, niet gehouden in de maanden Februari en Maart. Zij werden bijgewoond door ten hoogste 42 en ten laagste 11, gemiddeld 28 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 36, 13 en 23. In de Octobervergadering hadden de gebruikelijke mededeelingen omtrent ingekomen stukken en voorwerpen plaats en bracht de Secretaris ditmaal in plaats van den Voorzitter, die door een hem verleend verlof verhinderd was tegenwoordig te zijn, verslag uit over de ontvangen boekwerken. De Novembervergadering was gewijd aan eene voordracht van den heer J. G. Nijk, getiteld: „Iets over J. H. van der Palm gedurende zijn verblijf te Middelburg". In December vervulde de heer A. Petermeijer de spreekbeurt met eene lezing over HebbeFs Herodes en Marianne. In Januari hield de heer Th. Molkenboer uit Amsterdam, of schoon hij daartoe door de wet niet verplicht was, eene daarom des te meer gewaardeerde lezing over de Nederlandsche nationale kleederdrachten, toegelicht door lichtbeelden. In deze vergaderingen werd verslag gedaan van de ingekomen voorwerpen en werden de boekwerken besproken door den Voorzitter. In het personeel der conservatoren kwam verandering, daar de heer L. A. E. van der Leij wegens zijn aanstaand ver trek naar elders zijn ontslag vroeg als conservator der ethnogra- phische verzameling. Hem komt een warm woord van dank toe voor hetgeen hij in het belang van het Genootschap gedurende vele jaren heeft verricht. In zijne plaats werd benoemd de heer P. C. van der Wolk, die door zijn veeljarig verblijf in Ned. Oost-Indië daarvoor de aangewezen persoon was en die zich die benoeming heeft laten welgevallen.

Archief | 1917 | | pagina 7