27 het Bestuur zoekensmoedeen moest zijn lievelingsdenkbeeld wel opgeven, en gevolg geven aan den raad van de Inspecteurs en op aanwijzing van de Heide-maatsehappij terrein zoeken even over de Zeeuwsche grenzen onder de gemeenten Bergen-op-Zoom en Halsteren. De derde jaarvergadering gaf, mede door de omstandigheden gedwongen, toestemming en op het einde van 1906 was voor de Yereeniging het eigendom verzekerd van 110 hectaren grond, grootendeels met dennen beplant, en ook voor een deel bouw en weiland. Zoo eindigde het jaar 1906. Wat zou 1907 brengen? Een gansch ongedachte verandering. Een heel gewijzigd werk plan. Een perspectief driemaal zoo groot als tot nu toe den ondernemers voor den geest stond. Dat kwam zoo! Yan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland kwam in Januari 1907 een schrijven in, meldende dat Provinciale Staten besloten hadden met gestichten voor krankzinnigen-verpleging te onder handelen tot het opnemen van patiënten uit die Provincie, en dat dientengevolge ook aan het komende Zeeuwsche gesticht de vraag gericht werd of opneming van 300 a 400 patiënten uit Zuid-Holland in den loop van tien jaren zou kunnen plaats hebben. Bij de besprekingen daarop volgende bleek al spoedig dat, daarop ingaande, het gansche plan moest gewijzigd worden. De aanleg zou in plaats van voor 200 voor 600 moeten plaats hebben. Dan volgden de onderhandelingen met Zeeland, dat tot 1912 door contracten aan andere stichtingen gebonden was. Bij onder zoek bleek voldoende bereidvaardigheid om die contracten ter gelegenertijd op de Zeeuwsche Yereeniging te doen overgaan. De mededeeling dezer onderhandelingen eischt slechts eenige regelen, maar de onderhandelingen zelf eischten maanden. Het jaar 1907 was het jaar der onderhandelingen. Maar toen was dan ook het, nog voor aller oog verborgen, fondament gelegd. Toen kon het terrein in kaart worden gebracht de teekening van de gebouwen ontworpen worden de aanbesteding plaats

Archief | 1917 | | pagina 73