32 gefondeerd om zooveel mogelijk hier het leven te doen aansluiten aan het leven t'huis, om, zoo weinig mogelijk reglementair en zooveel mogelijk door vrijheid en liefde het normale leven te benaderen. In hoever dit mogelijk gebleken ismoge U de geschiedenis die achter ons ligt verhalen. „Vrederust" trachtte met de zachte hand der liefde te dienen, en zij verwierf van Zeeland's inwoners sympathie en liefde in overvloedige mate. Zoo overvloedig dat de bewijzen voor 't grijpen zijn. Bewijzen van sympathie I Wilt ge ze zien? Ga dan naar de jaarvergadering waar zeer weinige van onze 60 afdeelingen worden gemist, talrijke afgevaardigden van onze talrijke corporatiën te vinden zijn, en waar de groote zaal van het Schuttershof zich geregeld met belangstellenden vult. Bewijzen van sympathie Hoe belangrijk is de financiëele steun uit de heele Provincie der Vereeniging geschonken! Niet alleen dat 4 ton gouds, bijna geheel in Zeeland, voor hare leeningen werd ingeschreven; maar ook dat aan de stichting jaarlijks aan contributiën en giften een f 5000 wordt geschonken dat reeds tot viermalen toe haar een legaat is toegekomen en dat de verschillende afdeelingen in 1916 ruim f 8000 hebben geschonken als eerste gift voor kerkbouw. Bewijzen van sympathie Van autoriteiten zoowel als van het publiek mocht het bestuur alle mogelijke medewerking ontvangen. De critiek was weinig en de oppositie geene. En ten slotte mag ik wel wijzen op het onderling vertrouwen, op de hartelijke samenwerking die zoowel onder hooger als lager geplaatsten op de stichting gevonden wordt. Als ge „Vrederust" eens bezoekt en ge de lange hoofdlaan teneinde toe hebt gewandeld, dan vindt ge daar aan de uiterste grenzen der stichting een kleinen heuvel. Als ge die opgeklommen zijt, dan opent zich voor uw oog een schoon panorama. Heel in de verte een donkere boschrand, gebroken door de gebouwen

Archief | 1917 | | pagina 78