IV Het personeel blijft thans samengesteld als volgt: Zelandia Illustrata: de heer Dr. K. Heeringa. Penningen en munten: Mej. M. G. A. de Man. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedende beer J. A. Frederiks. Possilia (alle in den grond of het water gevonden voorwerpen, de zoogenaamde steenenkamer)de heer J. A. Frederiks. De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsche kleeder drachten: Mej. A. M. de Man en de heer J. A. Frederiks. Porselein en aardewerk: de heer Mr. W. Polman Kruseman. Ethnographische voorwerpen: de heer P. C. van der Wolk. Zoölogie (met uitzondering van de vogels, insecten en con- chyliën)de heer Dr. J. G. de Man. Opgezette vogelsde heer W. Chr. Noske. Entomologie: de heer W. Ghr. Noske. Conchyliën: de heer J. C. van der Harst J.Jz. Mineralia en voorwerpen van geologischen aardde heer Dr. R. van der Laan. Botanica: Mej. A. P. Ogterop. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illu strata behoorende: de heer Mr. W. Polman Kruseman. De oudheidkundige commissie bestaat uit de H.H. Jhr. Mr. A. van Reigersberg Yersluys, Voorzitter en den heer J. A. Frederiks, Secretaris. In de Commissie van redactie voor het Archief kwam deze verandering, dat aan den heer Dr. K. Heeringa op zijn verzoek eervol ontslag verleend en in diens plaats tot lid benoemd werd de heer Mr. A. Meerkamp van Embden. Behalve laatstgenoemde maken deel uit van de Commissie de heeren Dr. R. Bijlsma en W. O. Swaving. Het aantal betalende bezoekers van 's Genootschaps verzamelingen bedroeg in het afgeloopen jaar 2806 personen, waarvan 737 tot den werkenden stand behoorden, tegen onder scheidenlijk 2344 en 642 in het vorige jaar. Langzamerhand

Archief | 1917 | | pagina 8