V worden die cijfers, welke aanvankelijk tengevolge van den oorlog aanzienlijke vermindering vertoonden, weder normaal. De bibliotheek (met de Provinciale Bibliotheek vereenigd) ontving behalve de gewone periodieken en werken in ruil met andere genootschappen de volgende boekenvan het Departement van Binnenlandsche zaken twee afleveringen van den steden-atlas van Van Deventer; van den directeur van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel te 's-Gravenhage (door bemid deling van Dr. J. G. de Man te Yerseke) Max Weber en L. F. de Beaufort, The fishes of the Indo-australian Archipelago en Nelly de Rooij, The Reptiles of the Indo-australian Archipelago; van de Rijks Geschiedkundige PublicatiënBronnen tot de ge schiedenis der Leidsche Universiteit door Dr. P. C. Molhuysen, deel II 1610—1647, en Briefwisseling van Constantijn Huygens 1608-1687, V' deel, 16491663 door Dr. J. A. Worp; Dr. H. T. Colenbrander, Gedenkstukken der Algemeene Geschiedenis van Nederland van 1795—1840, deel VIII, Regeering van Willem I, 1815-1825, 3e stuk; Prof. Dr. H. Bavinck, Ethiek en politiek, opgenomen in de werken der Koninklijke academie van Wetenschappen; Verslagen omtrent 's Rijks verzamelingen van geschiedenis en kunst; Jaarverslag van Nehalennia; Verslag van de werkzaamheden der Commissie tot verbetering van den waterafvoer van Walcheren; mr. J. H. Bijbau, De leden van het collegium illustre cui symbolum Non sordent in undis, te Leiden; H. G. van Grol, Het Zeeuwsche prijzenhof te Vlissingen van de overgave van Middelburg tot na de pacificatie van Gent; Dr. A. A. van Schelven, Het Zeeuwsche mysticisme; Dr. K. Ileeringa, Chronologische aanteekeningen van Petrus Levendale; De vrije school voor heel de patie; Tijdschrift der Maatschappij van Nijverheid; Journaal van den nieuwen kunstkring; Verslag der gemeente Middelburg; Prof. Dr. W. K Behrens, De scheep vaartverbindingen van Amsterdam en Rotterdam met de zee ge durende de laatste 100 jaren; Mr. P. J. Aalberse, Economie en techniek; Jhr. Dr. G. J. Elias, De ontwikkeling der Electrici- teitsleer in haren samenhang met de ElectrotechniekF. W esten dorp, Methoden voor de bepaling van de trekkracht en de oeco-

Archief | 1917 | | pagina 9