45 Dan daar deselve inmiddels zijne voorige betrekking zou moete verlaten en zich met der woon naar Middelburg be- geeven dient aan dezelve een vooruitzicht gegeven te worde dat in niet minder schijnt te kunne bestaan dan de ver zekering van een vrije inwooning en jaarlijks genot van bovengemelde som, Om nu dit alles te bevordere zodanig een Heer tot het aannemen deser verpligting te engageren en deselve in geen bekommering te brengen biedt de Heer Van de Perre den zodanigen aan om hem inmiddels in zijn personeel engage ment te nemen, hem eene vrije inwooning en een jaarlijks Honorair van f 1000 te besorgen op een perpetueele ordon nantie aan den Boekhouder, die met de waarneming van desselfs goederen geduurende zijn leven, of bij desselfs voor overlijden van die zijner erfgenaamen zal belast zijn tot zoo lang namelijk dat gem Honorair uit de kas van het Musoeum of uit Stads kas of op eenige andere wijs uit hoofde van zijne betrekking zal kunne gevonden worden of dat deselven tot een lucrativer en aangenaamer post kwam te geraken en dus selve zijne Dimissie versogt, Dit partikulier engagement zal daar in bestaan dat gein Heer aan den Heer Van de Perue zich verbindt om naar zijn vermogen het volgende te presteren 1. Den Heer Van de Perre op alle bekwame tijden en gelegentheden behulpig te zijn in het voortzetten zijner stu diën en het nasporen van allerlei wetenschappen die eenig- sints van beide departement kunnen zijn 2. Het opsicht te houden over desselfs Bibliotheek en het in order houden van deselven, het opper opsicht over desselfs Cabinet van liefhebberijen, het bestuur van zijne liefdegiften aan arme en Noodlijdende als mede van desselfs gewoone uitgaavenwanneer beide Heere zich op reis mogte bevinden 3e. De waarneming van desselfs Huisgodsdiensten twee maal daags op bepaalde uuren dewelke behoore te bestaan in het doen van een Gebed korte en achtervolgende lesing en Paraphrase van den Bijbel en een kort gezang. Deze

Archief | 1917 | | pagina 91