46 plegtigheid dient te geschiede in bijweesen van het gantsche Huisgesin en in een klein half uur af te loopen. Bij deese en ook bij andere gelegentheden verlangt men insonderheid dat het huisgezin elk in zijne betrekking desselfs pligten aengewesen en tot de getrouwe waerneming derselve opgewekt en bepaald worden, 4e. Eindelijk wanneer de Heer van de Peure door wet tige beletselen mogt verhindert wordenden openbaaren Godsdienst bij te woonen op de gewoone Sabbath of feest dagen dan soo veel zijne omstandiglieeden toelaten daaraen te supplerendoor het doen van een korte Predikatie of het voorlesen van het een of ander stichtelijk stuk. Tot alle de bovengemelde functien de Heer J. H. van der Palm zich bereid getoond hebbende, en zich daartoe bij ondertekening deses verpligtendeVerbindt de Heer Van de Perre zich van zijne zijde tot al het geene in bovengem Nota is vervat, bij gelijke ondertekening, en zal van dit stuk twee eensluidende worde gemaakt ondertekend en van weerszijde overhandigd. Van de Perre de Nieuwerve. J. H. van der Palm." Aan dit contract was toegevoegd de volgende volmacht: „De Heer Jacobds Meertens abz, of de geene, die na- maals gelast zal zijn met de administratie van mijne goederen geduurende mijn leven, door mijn zelfs of na mijn overlijden door mijn Erfgenaem of Erfgenaamenword door mij onder- geschrevene Versogt en Geauthoriseert om te betaalen aen den Wel Eerwaerden Heer Johannes Henriküs van der Palm, zoo lang denzelven in leven en in staat zal zijn om in gemoede en na zijn beste vermogen te konnen voldoen aen den letterlijken inhoud van het Mutueel Contract hier nevens geannexeerd, eene Somma van Duizend Caroli gul dens ieder Jaer, te beginnen met Primo Jannuarij zeven tien honderd Acht en tagtig, waar van het eerste jaar zal zijn geexpireerdt Ultimo December in 't zelve Jaar, en

Archief | 1917 | | pagina 92