47 zoo vervolgens van Jaar tot Jaar in vier termijnen van Drie maanden tot drie maandenop desselfs eigenhandige quitantie (zullende de voldoening van ieder jaar in dorso deeses moeten worden ge-annotteert en tot Complete quitantie van 't volle Jaar verstrekken, waar omtrend den Adminis trateur bovengemeld bij desen word ge-adverteerd, zullende anders desen post niet in zijne verantwoording worde ge leden) en zulks zoo lang gemelde Som uit de kas van het Musoeum Medioburgense door desselfs functien in het zelve (te presteeren volgens den inhoud van 't bovengemelde Contract) niet zal konne werde gevonden of quame te ces- seere, of dat Zijn Eerwaarde nog niet mogt zijn gekomen tot lucrativer of aangenaamer postenals wanneer en niet anders dese Ordonnantie 't zij geheel of gedeeltelijk, van zelve zal komen te Cesseeren. Actum Middelburg den 1 Jannuary 1788 Van de Perre de Nieuwerve". „Het schoone ontwerp van Van de Perre", aldus Van der Palm in zijn „Ijofreden", „is slechts tot aen de geboorte kunnen geraken, en verijdeld, gelijk meer zijner edele ontwerpen". Van der Palm bleef dus in particulieren dienst en werd niet aan het Museum verbonden, wat hij na den dood van zijn be schermheer ook niet eens meer wensehte: „Gelijk ik, na zijn verscheiden, niet zou kunnen begeren of verkiezen, om in zulk eene betrekking geplaetst te zijn, zoo zal ik mij ook nimmer beklagen, dat hij deze gelegenheid vruchte loos gezocht heeft; daeraen heb ik de twee gelukkigste jaren mijnes levens te danken gehad, en zoo ik meende mij te mogen beklagen, het zou voorzeker niet over Hem zijn". J) 's Zomers vertoefde de familie op Westhoven, Van der Palm op Duinvliet. 2) Op Westhoven werden, behalve de gewone oefeningendes Zondags een volledige kerkdienst en een predikatie 1) Lofreden. 2) „Het buitenverblijf, waar Van der Palm 's zomers woonde tijdens zijn be trekking bij de familie Van de Perre moet niet verward worden met het tegen woordige Duinvliet aan de zuidzijde van den straatweg iu de gemeente Aagtekerke

Archief | 1917 | | pagina 93