50 anders te kunnen toeschrijven, dan aen eenig vergrijp, ge- duurende zijne tweejarige inwoning binnen deze stad door hem (hoewel onwetend) gepleegd, waerdoor hij zich onwaerdig zou gemaakt hebben den predikstoel in deze gemeente te beklimmen. Dan, dat hij onderget® nu in 't zekere was geinformeerd geworden, dat hem niets dergelijks was ten laste gelegd, dat voorn. Heer Burgemeester zijne bevoegdheid tot den predikdienst zelve heeft erkend, en op geenerlei wijze eenig wezenlijk verbod of interdictie uitgcvaerdigduit kracht van welk hij onderget. kon gerekend worden van den Predikstoel geweerd te zijn dat al het gepasseerde alleen bestond in een onderling arrangement tusschen den Heer Burgemeester en den Pred' de Rooij, wiens beurt de onderget® zou ver vuld hebben; een arrangement, spruitende uit overvloedige bezorgdheid en vrees voor onrustige bewegingen bij de zoodanigen, die nadeelige indruksels tegen den persoon van den ondergeten en deszelfs qualificatie als Predikant hadden opgevat. Dat hij onderget® niet kan nalaten zijn genoegen en satisfac tie te betuigen voor de justificatie, in dit tedere en voor zijne eer en fortuin vèr uitziende geval, waerdoor hij wettiglijk erkend is voor geheel onbesproken en gequalificeerd tot waer- neming vau het predik-ampt, in weerwil der verkeerde in boezemingen die bij sommigen zouden mogen heerschen gelijk hij tevens betuigt, altijd deu grootsten ijver te zullen aenwenden, om dit oordeel bij de gansche verlichte en on partijdige weereld, en speciael bij UWEd. Achtb. te blijven ineri téren. Dande ondergete heeft uit dit gevalniet dan met het gevoeligste leedwezen moeten opmaken, dat er valsche, na deelige en hatelijke impressiën tegen zijn persoon bij sommige ingezetenen heerschen, zoodanige impressiën, die zelfs tot combustie en storing van den Godsdienst, bij de jouissance van deszelfs wettige regtenzouden kunnen overslaenwaerom hij niet kan nalaten zijne omstandigheid in dezen ter kennis van UWEd. Achtb. te brengen, en als een stil en vreed-

Archief | 1917 | | pagina 96