VI Herinneringen aan personen en feiten; Joh. F. Snelleman, Scheep vaartmusea en Rotterdamsche toestanden; Dr. N. L. Wibaut Isebree Moens, Bijdrage tot de kennis omtrent de vervuiling van water in en om AmsterdamBriefwisseling van Constantijn Huygens Vie deel, 166-'}1687; Yerslag der Koninklijke Biblio theek over 1916; Jaarboek der Rijksuniversiteit te Leiden, 1917; Overzicht van het Roineinsche muntwezen vóór de invoering van den Denarius in het jaar 269 voor Christus, aangeboden door H. J. Scharp; G. J. van den Broek, Verslag uitgebracht naar aanleiding van een door Z. E. den Minister van Koloniën opge dragen bezoek aan de Kolonie Suriname; Dezelfde, Verslag om trent den aanleg van stroomleidende dammen in Zandkreek en Veergat; Verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg over 1916; Dr. D. Schoute, De levensloop van een Ziekenhuis, geschiedenis van het Gasthuis te Middelburg; Dr. J. F. Steenhuis, De geologische wordingsgeschiedenis en gesteldheid van Schouwen en Duiveland, beschouwd in verband met het vraagstuk der drinkwatervoorziening van het eiland; Dr. A. C. Oudemans, Dodo-studiën; Mededeelingen over hetzelfde onderwerp uit Ardea, Tijdschrift der Nederlandsclie ornithologische vereeni- ging; H. van Oordt, De haven van Breskens; J. A. Ringers, Beschrijving van den bouw van de derde schutsluis van het kanaal van Zuid-Beveland te Hansweert; P. de Bruijne, Over Boormossels; H. Doyer, Verdere beschouwingen aangaande eene electriciteitsvoorziening voor liet geheele grondgebied van Neder land; Resolutiën der Staten-Generaal van 1576 tot 1609, door Dr. H. Japikse, 2e deel; Verslag der Commissie tot verzekering eener goede bewaring van gedenkstukken van geschiedenis en kunst te Nijmegen over 1916; J. Pb. Pfeiffer, De waarde van wetenschappelijk onderzoek voor de vaststelling van technische eigenschappen van hout; Ir. N. C. Kist, Leidt eene sterkte berekening, die uitgaat van de evenredigheid van kracht en vormverandering, tot een goede constructie van ijzeren bruggen en gebouwen?; Verslag van de Algemeene Vergadering der leden van het Historisch Genootschap op 29 Mei 1917; Lijkrede van J. Fransen van de Putte op Dr. J. ab Utrecht Dresselhuys; Dr. J. A. Nijland, Werken en leven van Jacobus Bellamy; Prof. Dr. W.

Archief | 1918 | | pagina 10