VII J. de Haas, Het magnetisme; W. S. Unger, De ambachtskeur van Zoutelande, overgedrukt uit de verslagen en mededeelingen van de Vereeniging tot uitgave der bronnen van het oud-Vader- landsche recht; B. Stephan, De beteekenis van de automobieltech niek voor den werktuigkundige; Handelingen van de Maatschappij van Nederlandsche letterkunde, waarin een opstel van Dr. J. L. Waleh over het Nationaal Tooneel en levensberichten van G. F. Haspels en Mr. W. J. Baron van Weideren Rengers; Verslagen van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap, waarin: Prof. Dr. G. W. Kernkamp, Bismarcks leerjaren als diplomaat, alsmede het Verslag eener Commissie over de vraag, in hoever de universi taire opleiding der juristen hervorming behoeft, met debat daar over; Mr. S. Muller Fz., Regesten van het archief der Bisschoppen van Utrecht (7221528); Algemeen Rijksarchief, De archieven van de Delftsche Staten-kloosters door Dr. S. W. ADrossaersDr. K. Heeringa, Bronnen tot de geschiedenis van den Levantschen handel 2e deel; Mej. M. G. A. de Man, De voormalige Middelburgsche rederijkerskamer „Het Bloemken Jesse" en hare gildepenningen A. J. Servaas van Rooyen, De Zeister medailleur Barend Christiaan Van Calker; Dr. J. G. de Man, Diagnoses of new species of Macrurous Decapod Crustacea from the Siboga-ExpeditionDezelfde, Beitrag zur ICenntnis der in Norwegen frei in der reinen Erde lebenden Nematoden; J. Pottier, Sur la Dissymetrie de structure de la feuille du Milium Spinosum; Verslag der gemeente Middelburg over 191G; Het archief van het Geestener ambacht, 1916; W. P. Jorissen en W. E. Ringer, H. W. Bakhuis Roozeboom; Dr. W. P. Jorissen en Dr. L. Th. lteicher, J. H. van 't Hoff, Amsterdammer periode 18771895; J. J. Honig, Zaanlandia Ulustrata; E. C. Abendanon, Bijdragen tot de cartographic van den Nederlandsch- Indischen archipel (1. Het meesterwerk van Jan van der Wall, 2. Het meesterwerk van Pieter Stippert). Hier mogen een paar aanwinsten vermeld worden, welke ten deele de bibliotheek, tendeele de handschriften, ten deele speciale verzamelingen betreffen, t. w.: lo. een portefeuille met curiosa van allerlei aard, meest uit de 19e eeuw, verzameld door den heer J. Cadet, chef der Afdeeling

Archief | 1918 | | pagina 11