VIII Militie tei Provinciale Griffie van Zeeland en aangeboden door diens neef, den heer J. J. Berdenis van Berlekom te 's-Graven- hage 2o. twee portefeuilles met stukken betreffende de numis matiek, afkomstig van P. J. Bethaan Macaré en C. A. Rethaan Macaré, beiden in de eerste helft der 19e eeuw directeur en conservator van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, aangeboden door Jhr. mr. J. A. Rethaan Macaré, oud-advocaat- generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden. ])e Zelandia Illustrata heeft de volgende aanwinsten te vermelden lo. een portret van Johan Huijssen van Kattendijke (1566 1634) door F. Schillemans naar M. Mierevelt, zeldzame proefdruk, aangekocht 2o. de Groote Markt te Middelburg tusschen 1886 en 1894, photographie door E. Helder, aangeboden door den heer A. W. Berdenis van Berlekom; 3o. gezicht op de Koepoort en de Oostkerk te Middelburg, aquarel door L. C. Meyer (f 1856), geschenk van de erfgenamen van den heer Mr. P. N. van der Bilt; 4o. twee gekleurde photographieën naar schilderijen, voor stellende Godofridus Wilhelmus Callenfels, Burgemeester van Sluis van 1785 tot 1794 en diens echtgenoote Johanna Vincentia van Dortmont, aangeboden door den heer P. J. von Stein Callenfels. De bijbel met miniaturen, welke indertijd van de erven Jhr. mr. E. P. Schorer is ten geschenke ontvangen, werd ter bestudeering uitgeleend aan den heer l)r. A. W. Byvanck. Uit een artikel van genoemden heer in het Bulletin van den Oudheidkundigen Bond, blijkt, dat genoemde bijbel een fragment uitmaakt, waarvan het bijbehoorende deel zich bevindt in de verzameling van het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap te Amsterdam. De verzameling handschriften ontving door bemiddeling van den leerling Campert van de H. B. S. alhier eene beschrijving van het planetarium des Genootschaps door den heer D. Radermacher van Nieuwerkerk.

Archief | 1918 | | pagina 12