XII 1917. 10 en 5 Pfennige. Noodgeld, uitgegeven door de stad Quakenbruck in Hannover Zink. 1917. 10 en 5 Pfennige. Kleingeldersatzmarke van de Vorschussverein zu Segeberg e. G. m. u. HZink. Nos 25 Geschenk van Mr. Dr. C. H. Baale te Winschoten. Het kabinet van geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden ontving: le. van de firma Luteijn en Co., uit de voormalige bier brouwerij „De vijfhoek" te Middelburg: een stel roerhouten (4 stuks); een stel kophaken (2 stuks); een moutriek; twee brand ijzers, merk de vijfhoek; een lakstempel, merk de vijfhoek; een ouwelstempel, merk de vijfhoek; een brandmerk Middelburg; een ouderwetschen kuiperspasser; een plan van een eest; een boekje: Handleiding van de belastingambtenaren; een koornboek, bevat tende de graanmaten van Zeeland; twee kistjes, bevattende ver schillende grondsoorten van twee grondboringen, verricht op het terrein der Brouwerij (Koorkerkhof A no. 108); 2e. van de erfgenamen van wijlen Mr. P. N. van der Bilt het model van een fregatschip in glazen vitrine; 3e. van de erfgenamen van wijlen mej. Snijders, weduwe van den heer C. H. de Wagemaker, behalve de bij de aanwinsten van het Penningkabinet vermelde twee medailles, twee banieren met stokken, betrekking hebbende op de waag- en kraanmeesters- en -werkers en gebruikt bij den feestelijken ommegang ter gelegen heid van de opening van liet kanaal door Walcheren; to. van de erfgenamen van wijlen lis. C. P. van Eeghen te Amsterdam een Middelburgsch kerkebriefje van 9 September 1810. De verzameling fossil ia onderging geene verandering. Over de ouderwetsche ka in er en die van de Zeeuw- sche kleederdrachten bericht de conservatrice: De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsehe kleeder drachten trokken voortdurend buitengewone belangstelling.

Archief | 1918 | | pagina 16