Ill aantal leden 517, waarvan 103 te Middelburg gevestigd zijn; volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers onderscheidenlijk 44, 500 en 92. In de in den namiddag van 1 April 1917 gehouden Alge- meene Vergadering werd voorzien in de periodieke vacature ontstaan door de aftreding van den heer Dr. K. Heeringa, die volgens de wet niet herkiesbaar was. Uit het door het bestuur ingediende tweetal, bestaande uit de H.H. Mr. P. J. Sprenger en P. de Bruijne, werd eerstgenoemde gekozen. Verder had in die vergadering eene bespreking van de ingekomen boekwerken plaats door den Voorzitter en werd het jaarverslag uitgebracht door den Secretaris, doch werden de daarbij behoorende levens berichten wegens den beperkten tijd aangehouden tot aan de Octobervergadering. In de op 28 April gehouden buitengewone vergade ring werd door den thesaurier, den heer Mr. Cl. J. Sprenger, de rekening afgelegd over het afgeloopen jaar, welke in ontvang werd vastgesteld op f 5516,15, in uitgaaf op f 4756,865, met een goed slot alzoo van f 759,23. In dezelfde vergadering werden twee aandeelen ad f 100 van de rentelooze geldleening van f 9900 uitgeloot. De gewone vergaderingen hadden plaats van October tot en met Maart; daar echter zoowel de spreker voor de Maart- vergadering als zijne beide plaatsvervangers verhinderd waren op te treden, werd besloten de Januarivergadering, die wegens de Kerstvacantie toch niet op den bij de wet bepaalden dag kon plaats hebben, te doen vervallen en de spreekbeurten voor Januari en Februari te verplaatsen naar Februari en Maart. De ver gaderingen werden bijgewoond door ten hoogste 38 en ten laagste 14, gemiddeld 29 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 42, 11 en 28. lu de Octobervergadering hadden mededeelingen omtrent de ingekomen stukken en voorwerpen plaats, hield de Voorzitter de gebruikelijke boekbespreking en gaf de Secretaris de levens-

Archief | 1918 | | pagina 7