V Mineralia en voorwerpen van geologiselien aardde heer Dr. R. van der Laan. Botanica: mej. A. P. Ogterop. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illus- trata behoorende: de lieer Mr. W. Polman Kruseman. De oudheidkundige commissie bestaat uit Jhr. Mr. A. van Reigersberg Versluys, Voorzitter en den heer J. A. Prederiks, Secretaris. De commissie van redactie voor het Archief be staat uit de heeren Dr. R. Bijlsma, Mr. A. Meerkamp van Embden en W. O. Swaving. Het aantal betalende bezoekers van 's Genootschaps verzamelingen bedroeg in het afgeloopen jaar 2953 personen, waarvan 720 tot den werkenden stand behoorden, tegen onder scheidenlijk 2806 en 737 in het vorige jaar. Alvorens tot de bespreking van de aanwinsten van de ver schillende verzamelingen over te gaan, wordt hier met groote erkentelijkheid vermeld, dat door Mevrouw de weduwe G. Luteijn geb. de Kanter, te Middelburg overleden op 31 October 1917, aan het Genootschap vermaakt is een legaat van f 1000, een voorbeeld, dat tot navolging moge strekken. De bibliotheek (met de Provinciale Bibliotheek vereenigd) ontving, behalve de gewone periodieken en werken, in ruil met andere genootschappen, de volgende boekenGedenkstukken der Algemeene Geschiedenis van Nederland van 17951840 door Dr. H. T. Colenbrander, negende deel; Regeering van Willem I, 18251830, eerste stukP. C. Labrijn, Het Brabantsch-Zeeuwsche geslacht Tak; C. de Waard, Inventaris van kaarten en teeke- ningen van het RijksarchiefG. J. van Oordt, Overwintering van kluiten in Zeelandeen opstel van A. Hollestelle over het stad huis te Vlissingen in „Het Huis Oud en Nieuw"; Verslag van de gezondheidscommissie te Middelburg over 1916; M. A. Perk,

Archief | 1918 | | pagina 9