VIII Rekenkamer, 1525-1784; E. van Raalte, De minister-president; D. G. Gratama, Het portret van Jan Neyen door P. P. Rubens; Dr. E. Wiersum, Receptenboek van Barent Hovius, chirurgijn te Rotterdam; Persant Snoep, Technisch hygiënische beschouwingen over de economie van den Industriëelen bond; Mej. M. G. A. de Man, Doosje met goudgewicht van Martin Goedbloed, balans- meester te Middelburg; H. J. Scharp, Overzicht van het Romeinsche muntwezen vóór de invoering van den denarius in het jaar 269 vóór Chr.Ir. H. P. Lely, Waarschijnlijkheidsrekening bij automatische telefonie; Verslag der gemeente Middelburg over 1917; Jhr. dr. E. Teixeira de Mattos, Critiek op het artikel van Mr. R. Th. Valck Lucasse in „de Nederlandsche Leeuw" d.d. Mei 1918 over het geslacht Teixeira in het Nederlandsch Adelsboek; Joh. W. A. Naber, Het leven en werken van Jeltje de Bosch Kemper; Gedenkschriften van Gijsbert Jan van Hardenbroek, uitgegeven door dr. E. J. L. Kramer, VI, 17851788; Ver slagen omtrent 's Rijks oude archieven over 1917; C. J. Gonnet, De archieven van Zaanland, eerste gedeelte; N. J. M. Dresch, De archieven der colleges, die over het tegenwoordig gebied der gemeente Schiedam rechtspraak hebben uitgeoefend, en van de notarissen, die er hebben gefungeerd, 13441811; Hugo de Vries, Opera e periodicis collecta, II; Johannes Theodorus Wil- kens, De daling van het geboortecijfer in Nederland; Dr. J. M. Burgers, De hydrodynamisclie druk; Mr. A. J. Veraert, Economie en arbeidswetgeving in onderling verband; J. N. Pattist, Zeeuwsch Vlaanderen Nederlandsch. De Zelandia Illustrata heeft de volgende aanwinsten te vermelden lo. Gedeelte van het stadhuis te Middelburg; aquarel door J. G. Smits, 1883. 2o. Gezicht op de Kuiperspoort; teekening in potlood door J. G. Smits, 1883. 3o. Het stadhuis te Sluis; teekening in kleuren, 1826. 4o. Gezicht op de kerk te Veere; aquarel door K. Karsen. 5o. Gezicht op de beurs en de haven te Vlissingenteekening in O. I. inkt en kleuren, uit het einde der 18e eeuw.

Archief | 1919 | | pagina 10