IX 6o. Tien photographieën van liet beeldhouwwerk van het huis de Steenrots; geschenk van dr. H. Japikse. 7o. Photographie van een schilderij in het Burgerweeshuis te Zierikzee (regentenstuk), uit het eerste gedeelte der achttiende eeuw. 80. Photographie van een schilderij in het museum Kunst liefde te Utrecht, vroeger op het huis Bruelis. (Zie Zelandia Illustrata II, blz. 216217; 2e vervolg blz. 93. Moes, Icono- graphia Batava I, 110. 3052.) De nrs. 7 en 8 zijn geschonken door mr. P. C. Bloys van Treslong Prins te Hilversum. 9o. Photografie van een schilderij van Marinus van Roymers- wale, thans te München; geschenk van dr. C. Hofstede de Groot te 's-Gravenhage. lOo. Kaart van een gedeelte van Vlaanderen, dienende tot opheldering van den veldtocht van 1600, het beleg van Ostende sedert 1601, en den veldtocht van 1601, uitgegeven te Frankfort a. M. 1604. llo. Opschriften der grafsteenen in de kerk te Zierikzee; hand schrift, afkomstig uit de verzameling van mr. J. Verheye van Gitters, den 2 November 1863 te Middelburg verkocht; met twee inliggende brieven van F. Nagtglas. 12o. 13 photographieën van Vrederust; geschenk van den heer P. J. de Kruyter. 13o. Photographieën van de nationale betooging in Den Haag tegen de bedreiging van Zeeuwsch-Vlaanderen en Limburg. 14o. Photographie van het stadhuis te Middelburggeschonken door jhr. mr. E. A. O. de Casembroot. Ten slotte zond de heer A. Hollestelle te Tholen een aan- teekening betreffende een opschrift op de voormalige Middel- burgsche poort te Vlissingen. Onder de bezoekers der verzameling verdienen afzonderlijk ge noemd te worden de heeren dr. mr. J. C. Overvoorde en J. A. Frederiks, die er uitvoerige aanteekeningen uit maakten ten be hoeve van de Rijksmonumenten-commissie. De beschrijving der verzameling heeft door verschillende om standigheden geen voortgang gemaakt, maar het materiaal, dat bijeengebracht is, zal door den aftredenden conservator gaarne

Archief | 1919 | | pagina 11