79 Mocht de werf zooals op de teekening is aangegeven tot stand komen, dan zal langs de noordzijde van het havenkanaal een uitmuntende gelegenheid bestaan om aldaar industrieele onder nemingen te vestigen. Aldaar kunnen aanlegplaatsen voor diep gaande schepen worden gebouwd, terwijl de terreinen op eenvoudige wijze aan het spoorwegnet kunnen worden aangesloten. Deze industrieterreinen zullen dus bijzonder gunstig gelegen zijn en wel eenerzijds aan den spoorweg en anderzijds aan een kanaal, dat onder alle omstandigheden voor groote en diepgaande vaartuigen bereikbaar is en niet ver afgelegen zullen zijn van Vlissingen en evenmin van Middelburg. Het is daarom te hopen, dat de Staten-G eneraal spoedig een gunstige beslissing zullen nemen omtrent het wetsontwerp tot verbetering van de haven van Vlissingen, want komt deze haven, de haven van Walcherentot stand, dan zal dit niet alleen van groot belang zijn ter bevordering van handel en scheepvaart, doch ook van de industrie en wellicht ook van den landbouw, door de verbeterde gelegenheid tot uitvoer van groenten en vruchten. Een spoedige beslissing is bovendien ten zeerste gewenscht omdat de uitvoering van dit werk in hooge mate zal kunnen bijdragen tot bestrijding van de werkeloosheid. Een deel van de in gebruik te nemen gronden zijn reeds het eigendom van het Rijk en van de Gemeente. Hier doet zich dus het gelukkige verschijnsel voor, dat reeds dadelijk, zoodra de be- noodigde gelden zijn toegestaan, met de uitvoering van het werk, in het bijzonder met het grondwerk, begonnen kan worden en dat niet behoeft te worden gewacht op een langdurige onteigenings procedure. Moge dus deze haven spoedig tot stand komen en mogen Vlissingen en geheel Walcheren daarvan veel voordeel en voor spoed beleven.

Archief | 1919 | | pagina 123