X ten dienste van zijn opvolger worden gesteld. Het publiek en in het bijzonder de directeuren en leden van het Genootschap kunnen veel tot de waarde van de verzameling bijdragen, wanneer zij afbeeldingen, waarvan zij zich willen ontdoen, aan den con servator aanbieden. Veel van het aldus verkregene zal opgeruimd dienen te worden, maar tal van afbeeldingen, die oppervlakkig van geen belang schijnen, krijgen op den duur waarde, wanneer de voorwerpen, welke zij in beeld brengen, zijn verdwenen. Ook afbeeldingen van gebeurtenissen in Zeeland uit het oorlogstijdvak zullen welkom zijn. Van de conservatrice van het munt- en penningkabinet werd het volgende verslag ontvangen: De aanwinsten over het afgeloopen jaar staan nog onder den invloed der oorlogsjaren. Opmerking verdienen de beide 5 francs stukken van de stad Gent van verguld metaal, waarvan het oudste, in 1917 uitgegeven, Eransche en Vlaamsche omschriften voert. Door de Duitsche bezettingsregeering ingetrokken, zijn deze munten in het daaropvolgende jaar door exemplaren met uit sluitend Vlaamsche omschriften vervangen. Een zeer zeldzaam voorkomende munt is de Zeeuwsehe halve leeuwendaalder met den staanden leeuw. Een aantal moderne grootbronzen van Eomeinsclie keizers en keizerinnen, onlangs op het museum teruggevonden, zijn als een curiositeit in de verzameling opgenomen. De interessantste meest sympathieke aanwinst zijn de beide prachtige anti-annexatie pen ningen door onzen voorzitter, den heer mr. H. J. Dijckmeester, geschonken. De volledige lijst der aangeworven stukken is als volgt A. Penningen. 1549. Legpenning op de inhuldiging van Philips II als graaf van Zeeland te Reimerswale. Mei muntteeken van Antwerpen. Van Mieris III, p. 229. Dugniolle, no. 1767.

Archief | 1919 | | pagina 12