98 en verre uytsien en ook van notoire onwaerheyt, alsoo noyt sodanige resolutie voor desen en is genomen geweest, en omme deselve persoon uyt te vinden is alsnu goetgevonden en vast, geresolveert, dat haar Ed. Aclitb. over de voors. swevende difi'e- renten noyt en sullen delibereren, veelmin resolveren, voor en aleer de voorn, van de Sande, Visvliet en Ivortenbeeke sullen hebben genoempt en gesegt, wie die heer is uyt het collegie, die haer hetgeene voorn, is, heeft gesegt, als wanneer haer Ed. Achtb. aeu- stonts de voors. differenten, niet alleen sullen by der hant nemen, maar oock affdoen en sal van dese resolutie extract worden ge- sonden aan die van het apteekersgilde tot haerer naerichtinge". Het verwijt, dat de drie apothekers tot den Burgemeester hadden gericht, trof dus in zooverre doel, dat zij nu van den liaad de officieele toezegging kregen, dat hun zaak zou worden behandeld en afgedaan, mits zij hun zegsman, die in het collegie zetelde, noemden. Of dit gebeurd is, weten wij niet. Echter is het een feit, dat de differenten tusschen doctoren en apothekers nu al spoedig ter tafel kwamen en daarover beslissingen werden genomen. Of die behandeling en beslissingen hen erg tevreden zal hebben gesteld, is twijfelachtig. Daar deze strijd en beslissingen erover uitvoerig is behandeld in een brochure van wijlen Dr. de Man alhier, getiteld„De wettelijke bepalingen op het vroegere leveren van medicijnen door doctoren te Middelburg", halen wij slechts in kort bestek enkele punten hiervan aan. Zoo lezen we in de notulen van 4 Februari 1679 dat „door interesse van Burge meester de Muncq is voortgebracht en gelezen een schriftelijck accoort, eyndelinghe getroffen, tusschen de medicijns ter eener en de pharmacins binnen deze stadt ter anderer zijde". Dit accoord werd in handen gesteld van pensionaris van den Helm ter fine van advies. 11 Februari 2) daaraanvolgende „in nader deliberatie gelegt sijnde, of men sal approberen de conditiën van dit accoort", „eindelinghe is gemoveert, naar rype overlegh van saacken goet gevonden en verstaan, de voors. conditiën en verdragh niet te approberen, maar de saacke te laaten in sijn geheel, dat is, dat 1) Register ten Rade, Reg, no. 15, fol. 157. 2) Register ten Rade, Reg. no. 15, fol. 159.

Archief | 1919 | | pagina 144