XV De verzameling fossilia onderging geen verandering. Over de ouderwetsche kamer en die van de Zeeuw se Ue kleederdrachten bericht de conservatrice: De aanwinsten in 1918, betreffende de antieke kamer en die der kleederdrachten, zijn als volgt: De heer Jacq. Prank stelde het bestuur in de gelegenheid tegen de goudwaarde aan te koopen een fraaie, antieke hoofdnaald, alsmede een paar gouden oorbellen uit Hulst, zooals die thans niet meer worden gedragen. Mej. A. M. de Man schonk een ongeveer 100-jarigen gouden vingerring, voor eene der boerinnen in de antieke kamer. Verder werd door den heer L. Hertstein uit Vlissingen een pijpepeuter uit het jaar 1832 ten geschenke aangeboden, waarin de beeltenis van generaal Ghassé op eigenaardige wijze is verborgen. De heer A. J. de Nood schonk een zoogenaamde jou-jou de Normandië, nl. een rolschijf, hangende aan een koord. De afdeeling porselein en aardewerk ontving geen aanwinsten; evenmin de ethnographisclie verzameling. Omtrent de zoölogische verzameling brengt de conser vator het volgende verslag uit De verzameling kreeg de volgende aanwinsten Door aankoopeen inktvisch (Sepia officinalis), gevangen in het kanaal door Walcheren, bij Middelburg. Door geschenkvan het comité ter bestudeering der mollusken- fauna van Nederland te Amsterdam, door bemiddeling van den conservator: twee buizen met naaktslakken op spiritus, van ver schillende vindplaatsen in Nederland. De verzameling verkeert in goeden toestand. Voor zoover het noodig was, werden de flesschen met spiritus-materiaal door den concierge bijgevuld. Dezelfde conservator bericht omtrent de verzameling con chy liën De verzameling werd verrijkt met de volgende geschenken:

Archief | 1919 | | pagina 17