X.VI Van dr. J. G. de Man te Yerseke: een collectie schelpen van landmollusca, verzameld in de omstreken van Yerseke. Van mr. G. J. Sprenger te Middelburg: eenige schelpen van zeemollusca, verzamelt op het strand van Vrouwepolder. Van het comité ter bestudeering der mollusken-fauna van Nederland te Amsterdam, door bemiddeling van den conservator: een groote collectie schelpen van land-, zoetwater- en zeemollusca, op verschillende plaatsen in Nederland verzameld. Van den conservator: een collectie schelpen van land-, zoet water- en zee-mollusoa van verschillende vindplaatsen, o. a. van Walcheren, Noordbeveland en Schouwen, en eenige fossiele schelpen, op het strand van Cadzand verzameld. i)e verzameling conchyliën, die in goeden toestand verkeert, werd door den conservator nagezien, en voor zoover etiketten verwisseld of voorwerpen verplaatst waren, in orde gebracht. De conservator doet een dringend beroep op de medewerking van allen, wien het tot stand brengen van een zoo volledig mogelijke fauna van Zeeland ter harte gaat, om schelpen van mollusken, uit alle deelen der provincie afkomstig, voor het museum te helpen verzamelen. Omtrent de verzamelingen van opgezette vogels, van mineralia en voorwerpen van geologischen aard, van entomologie en van botanica valt niets te vermelden. De verzameling van schilderijen, platen en portretten niet tot de Zelandia Illustrata behooreude, werd vermeerderd met een photographie in lijst naar een portret van koning Willem III door Josselin de Jongh, geschonken door jhr. mr. E. A. O. de Oasembroot. Het in het afgeloopen jaar verschenen deel van het Archief bevat Jaarverslag over 1917/18; dr. K. Heeringa, De leiders der Staten van Zeeland in de jaren 1577—1580; dr. W. S. Unger, De economische ontwikkeling van Middel burg vóór den Bourgondischen tijd;

Archief | 1919 | | pagina 18