V Alle (24) in de vorige Algemeene Vergadering benoemde nieuwe leden namen hun benoeming aan. Eén lid bedankte voor het lidmaatschap, terwijl de heer mr. A. Meerkamp van Ernbden verzocht als directeur te worden overgeschreven. Het aantal directrices en directeuren bedraagt thans 42, het aantal leden 528, waarvan 97 te Middelburg gevestigd zijn; volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers onderscheidenlijk 40, 517 en 103. In de op 1 Mei 1918 gehouden Algemeene Vergadering werd voorzien in de periodieke vacature ontstaan door de aftreding van dr. Th. Dokkum, die volgens de wet niet herkiesbaar was. Uit het door het bestuur ingediende tweetal, bestaande uit de heeren H. van Oordt en L. Weyl, werd eerstgenoemde gekozen. De heer mr. G. J. Sprenger, die volgens de wet als thesaurier moest aftreden, doch herkiesbaar was, liet zich een herbenoeming welgevallen. Na het overlijden van mr. Kruseman werd het se cretariaat tijdelijk waargenomen door den heer mr. F. J. Sprenger, vervolgens door den spreker van dezen avond. In dezelfde Algemeene Vergadering werd door den thesaurier, den heer mr. G. J. Sprenger, de rekening afgelegd over het afgeloopen jaar, welke in ontvang werd vastgesteld op f 5848,675, in uitgaaf op f 5678,615, met eerr goed slot alzoo van f 170,08. In dezelfde vergadering werden twee aandeelen ad f 100 van de rentelooze leening van f 9900 uitgeloot. De gewone vergaderingen hadden geregeld plaats en werden bijgewoond door ten hoogste 40 en ten laagste 12, ge middeld 26 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 36, 13 en 23. In de Octobervergadering hadden de gebruikelijke mededeelingen omtrent ingezonden stukken en voorwerpen plaats en bracht de Voorzitter, de heer mr. H. J. Dijckmeester, uitvoerig verslag uit over de ingekomen boekwerken. In de Novembervergadering werd de spreekbeurt waargenomen door den heer J. Morks, die tot onderwerp gekozen had „Mozart's jeugd".

Archief | 1919 | | pagina 7