VII jhr. mr. A. van Reigersberg Versluys, voorzitter, en J. A. Erederiks, secretaris. De commissie van redactie voor bet Archief be staat uit de heeren dr. R. Bijlsma, mr. A. Meerkamp van Embden en M. van Empel. Het aantal betalende bezoekers van 's Genootschaps verzamelingen bedroeg in het afgeloopen jaar 3011 personen, waarvan 955 tot den werkenden stand behoorden, tegen onder scheidenlijk 2953 en 720 in het vorige jaar. Voordat de aanwinsten in de volgorde der rubrieken, waartoe zij belmoren, worden medegedeeld, verdient hier vermelding een geschenk van bijzonderen aard, waarmede de heer mr. J. Loeff ons Genootschap heeft verrijkt, te weten een vluchtberg te Boude- wijnskerke. bij de halte van den stoomtram aldaar. Dit is de tweede berg, dien het Genootschap van den heer Loeff mocht ontvangen, en het bestuur heeft niet nagelaten voor dit nieuwe bewijs van belangstelling zijn bijzonderen dank te betuigen. De bibliotheek (met de Provinciale Bibliotheek vereenigd) ontving, behalve de gewone periodieken en werken, in ruil met andere genootschappen, de volgende boeken: J. A. Erederiks, Een laatste woord over het Middelburgsche raadhuis; Verslag der gezondheidscommissie te Middelburg over 1917; Leendert Smit, Verslag van 500 verlossingen op het platteland; W. P. C. Knuttel, RegeeringskinderenP. A. van Toorenburg, Kinderrecht en kinderzorg in de laatste honderd jaren; Dr. G. J. Dozy, De familie Dozy; Gedenkschriften voor de Algemeene geschiedenis van Nederland door dr. H. T. Colenbrander: Regeering van Koning Willem I, 18251830, tweede stuk, en 18301840, eerste stuk; Mr. A. Buriks, Democratisch gemeentebeheer; Ver slag van de kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg; Ir. D. H. S. Blaupot ten Cate, Rijzende en dalende kusten H. Doyer, De eeuw van de transmissie van de kracht na de eeuw van het transport van de materie; C. de Waard, Regestenlijst van de charters en bijbehoorende stukken van de Zeeuwsche

Archief | 1919 | | pagina 9