VI door den heer A. Klontje, die tot onderwerp gekozen had „De Atjeh-oorlog en de generaal Van Heutsz". Eindelijk trad in de Maartvergadering de heer P. de Pruyne op met een voordracht over „Duinen in Walcheren", opgeluisterd met lichtbeelden. In al deze vergaderingen werden eenige der ingekomen boek werken door den Voorzitter besproken. Op 9 Juli had een buitengewone vergadering plaats, welke gewijd was aan de herdenking van het honderdvijftigjarig bestaan van het Genootschap. Van deze vergadering is een afzonderlijk verslag in druk uitgegeven. Het personeel der conservatoren is thans samenge steld als volgt Zelandia Illustrata: de heer dr. W. S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden: Vacant. Fossilia (alle in den grond of in het water gevonden voor werpen, de zoogenaamde steenenkamer): de heer dr. J. II. Vern- hout en mej. M. G. A. de Man. De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsehe kleeder drachten: mej. A. M. de Man. Porselein en aardewerk: Vacant. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illustrata behoorende mevr. M. J. S. L. liloutDrabbe. Penningen en munten: mej. M. G. A.. de Man. Ethnographische voorwerpende heer P. C. van der Wolk. Kabinet van natuurlijke historie: de heer dr. J. H. Vernhout. Zeeuwsch herbarium: mej. A. P. Ogterop. De commissie van redactie voor het Archie f be staat uit de heeren dr. P. Bijlsma, mr. A. Meerkamp van Embden en M. van Empel. Het aantal betalende bezoekers van de verzamelingen van het Genootschap bedroeg in het afgeloopen jaar 3961 per sonen, van wie 883 tot den werkenden stand behoorden, tegen onderscheidenlijk 3011 en 955 in het vorige jaar. Dit bezoek

Archief | 1920 | | pagina 10