IX op de hoogte brengen, zoo goed mogelijk wordt doorgewerkt aan den opbouw van de wetenschap? Dit geeft moed om ons ook hier niet te laten afleiden van onze wetenschappelijke taak. Sommigen van de bevriende instellingen zenden bij hun werken een brief en verwachten een bericht van ontvangst, anderen achten het een of het ander niet noodig. Van de overkomst van onze publicatiën geven eenige instellingen bericht, velen niet; deze ontdekken echter soms bij de inkomst van een jaargang van ons Archief, dat een vroegere zijn doel niet bereikt heeft, en vragen alsnog de toezending daarvan. Het omgekeerde nu moet ook gedaan worden. De secretaris behoort te weten, wat de bevriende instellingen gewoon zijn te zenden, hij moet daarvan een lijst hebben, om te kunnen nagaan of er iets uit de reeks verongelukt is. Zulk een lijst behoeft niet in bijzonderheden te treden; evenals men elders aanteekent van het Zeeuwseh Genoot schap te hebben ontvangen b.v. Archief 1919, volstaat hier een aanteekening van de Zittingsverslagen, Bijdragen, Mededeelingen, AV erken, Oomptes-rendus, Abhandlungen, Proceedings, Transac tions enz. enz. met het jaartal of volgnummer. De werken, die van particulieren afkomstig zijn, behoeven op deze lijst niet voor te komen; deze behooren alleen op de lijst die voor de betrekking met de Bibliotheek noodig is. Dat een lijst, zooals ik hier in de tweede plaats geschetst heb, den leden van het Genootschap veel nut of genoegen zal opleveren, geloof ik niet. Er zijn wel genootschappen, die zulke lijsten drukken, maar het komt mij voor dat het in ons geval nauwelijks aan te bevelen, en misschien met het oog op de kosten af te raden is. Wel heb ik mij een tijdlang voorgesteld een opsomming van de ingekomen werken als bijlage tot mijn verslag aan te bieden, en ik ben nog bereid, als het bestuur dit wenscht, ze te doen drukken, maar inderdaad acht ik ze onnoodig. De leden moeten hun licht opsteken in den catalogus van de Provinciale Bibliotheek, die in den jongsten tijd aaincrkelijk is verbeterd. De handschriftenverzameling, welke mede grooten- deels in de Provinciale Bibliotheek is ondergebracht, werd ver-

Archief | 1920 | | pagina 13