X meerderd met een aantal bescheiden uit het gemeente-archief van Middelburg, waarin zij niet op hunne plaats waren volgens het oordeel van den archivaris, waarmede Burgemeester en Wethouders zich hebben kunnen vereenigen. Het zijn1°. een handschrift van A. J. A. Andriessen, getiteld„Korte verzameling van voor gevallene veranderingen in de oppervlakte der provincie Zeeland," 1 deel; 2°. aanteekeningen, ten deele afkomstig van A. J. A. Andriessen, betrelfende de oudheidkunde van Zeeland, 1 omslag; 3°. minuut van een open brief of krantartikel van Dirk Dronkers tegen den heer Van Catshoek, over wegenverbetering op Tholen en andere zaken, 1851, met een afschrift van een besluit van den Secreten Raad te Brussel, van 1555, 2 stukken; 1°. brief van mr. J. Verheye van Citters aan een ongenoemde, van 1817, (afschrift), met gedrukte stukken en afschriften, 1766 1776, betreffende tienden op Walcheren, 1 omslag; 5°. afschrift van de „Costuymen, ordonnantiën en statuyten der stadt Vlissingen," 1 deel; 6°. afschrift van de „Geuren ende coustumen, midsgaders den deelbouek slands van den Vrijen," 1 deel. Buitendien een omslag met aanteekeningen betreffende Zeeuwsche rechtsbronnen, welke van ouds deel heeft uitgemaakt van de handschriften- D verzameling van het Genootschap. Niet naar de Bibliotheek overgebracht zijn de handschriften die ook pictoriale beteekeuis hebben. Deze bevinden zicli in vitrines in het museum. Deze afdeeling is verrijkt met twee alba amicorum van mr. H. de Haze Bomme, uit het legaat van jhr. mr. Van Reigersberg Versluvs. De leeskamer is dezen winter gedurende een paar dagen per week verwarmd geweest. Dat het bezoek daardoor aanmerkelijk toegenomen is, is niet gebleken. De belangstellenden in de Zelandia IIlustrata hebben uit het in het Genootschapsjaar verschenen Gedenkboek de over tuiging kunnen putten, dat de nieuwe conservator de rechte man op zijn plaats is. Persoonlijk kan ik niet anders dan mij ver heugen, dat hij met mij een reorganisatie van de verzameling en een nieuwe catalogisatie noodzakelijk acht. Buiten de aan den

Archief | 1920 | | pagina 14