XII dienste van de door deze vereeniging ondernomen restauratie van dit gebouw. Ten behoeve van de illustratie van bet Gedenkboek werden eveneens een aantal prenten gefotografeerd. Blijkens het daarvan gehouden register werd de verzameling door aankoop en schenking met 33 nummers verrijkt. Deze in extenso op te sommen, acht ik overbodig. Met name mogen evenwel worden genoemd: een album met 14 foto's van de Zuidbevelandsche waterleiding, geschonken door mevr. de W ed. Onnen; 9 foto's van de onafhankelijkheidsfeesten te Middelburg in 1914, geschonken door den heer A. IV. Berdenis van Berlekom; foto van de vergadering der Zeeuwsche Kamers van Koophandel, in verband met het mogelijke verdwijnen van de „Zeeland" uit Vlissingen, geschonken door den heer Jos. van Kaalte; foto van het geschenk, door de Zeeuwsche vrouwen en meisjes aangeboden aan Prinses Juliana op haar tienden verjaardag, geschonken door mevr. C. DijckmeesterWintgens; foto van de algemeene ver gadering van het Genootschap op 9 Juli 1919, geschonken door het Bestuur; teekening van het strand te Domburg en de aldaar in 1846 gevonden oudheden, door A. van der Yate, geschonken door jhr. mr. A. J. Rethaan Macarégezicht in Gapinge, 1855, door J. A. Ovaa, geschonken door mej. M. G. A. de Man; twee foto's van het huisje „het Anker" te Haamstede, geschonken door den heer J. lloogenboom vier foto's van een vluchtheuvel bij Duiven- dijke, geschonken door den heer J. A. llubregtse; twee oude teekeuingen en 8 foto's van Zeeuwsche grafzerken en -monumenten, geschonken door mr. P. C. Blovs van Treslong Prins. Aangekocht werden: een reproductie van een teekening van Albrecht Diirer, voorstellende een meisje uit Goes, 1521 eenige pas verschenen kaarten van Zeeland of onderdeelen, waarbij vooral de sehoolkaart van Zeeland, bewerkt door X. L. Wil tink, moet worden genoemd; een vijftal kaarten uit den atlas van Blaeu, van verschillende Zeeuw sche steden; kaart van Vlaanderen, uitgegeven door H. Hondius; krijtteekening door A. Delfos naar het schilderij van M. A. de Ruyter door F. Bol, vervaardigd in 1778; teekening van A. de Haan, voor stellende het raam in de kerk van Biervliet ter gedachtenis van W. Beukelsz., 1739; teekening van denzelfden, voorstellende een gezicht op Biervliet, 1739; twee teekeuingen van de buitenplaats

Archief | 1920 | | pagina 16