XIII St. Jan ten Ileere, door Arends, met een teekening in spiegelbeeld van de Oude Kerk te Middelburg en omgeving, gelegateerd door jhr. mr. A. van Reigersberg Versluvs. Ten slotte zij nog ver meld, dat van een curieuze teekening in O. I. inkt, voorstellende het binnenkomen der Belgische troepen te St. Anna ter Muiden in 1830, die naar aanleiding van het artikel van ds. J. X. Pattist in de laatste aflevering van het Archief in de Octobervergadering tijdelijk door den eigenaar ter bezichtiging was gezonden, een foto voor den atlas werd vervaardigd; mede naar aanleiding van de hierover gevoerde correspondentie verwierf het Genootschap, in ruil voor een paar dubbele prenten betreffende Aardenburg, door bemiddeling van ds. Pattist een viertal curieuze gravures met voorstellingen uit den Belgischen opstand 1830/1831, waar over onze atlas zoo goed als niets bezit." Dr. Uuger heeft in dit verslag bescheidenlijk gezwegen van hetgeen allen leden bekend is, dat hij bij gelegenheid van het anderhalve-eeuwfeest een tentoonstelling heeft gearrangeerd van het fraaiste dat de Zelandia lllustrata bezit. In hoever het groote getal der bezoekers aan deze tentoonstelling te danken is, valt niet te bewijzen; maar zeker is er met veel bewondering van de collectie gesproken. Met het kabinet van oud- en zeldzaamheden zijn wij minder gelukkig dan met de Zelandia lllustrata. Het conser vatorschap is vacant gebleven sedert het ontslag van den heer Frederiks. Deze oud-conservator heeft op 28 November 1919 zijn 70s,e" verjaardag gevierd, waarmede eenigen onzer, met name de Voorzitter en de secretaris van het Genootschap, niet nagelaten hebben den jubilaris geluk te wenschen. De dagbladen hebben bij die gelegenheid een overzicht van zijn werkzaamheid gegeven, dat ik hier niet wil invlechten. Wel wil ik aanknoopen bij hetgeen ik zooeven heb opgehaald, toen ik handelde over wijlen jhr. Van Reigersberg Versluys. Ik heb gezegd, dat de oudheidkundige' commissie sedert 1895 weinig of niets van zich heeft doen hooren. Voor zoover dit op den heer Frederiks be trekking heeft, mag men het feit veilig verbinden met de omstandigheid dat deze toen reeds nader getreden was tot den Archief 1920. b

Archief | 1920 | | pagina 17