V VT1 12 fragmenten van aardewerk te zijn, waaronder een zeer mooi exemplaar van een met bladeren en druiventrossen versierden „baardman", zoogenaamd F'rechensch aardewerk. Eigenaardig zijn vervolgens een paar deksels van pannen van grijs aardewerk, met vingerindruksels versierd, waarvan het museum nog geen exemplaar bezat. Later in het jaar schonk de heer D. J. Kousemaker, directeur der Nationale Bankvereeniging alhier, een 15 stuks kruiken, potjes, schotels enz., van aardewerk van verschillende kleur, alle ge vonden in September 1919 bij het uitgraven van fondamenten ten behoeve van het nieuwe gebouw der Nationale Bankvereeni ging aan de Noordstraat. In de onmiddellijke nabijheid werden op 2.30 M. diepte een aantal beenderen van runderen en schapen en een hoeveelheid leer gevonden. Een zich daarbij be vindende beschoeiing lag op 3 a 4 Meter diepte. Ten slotte schonk de heer Van Schaick te Botterdam een te Brouwershaven in den grond gevonden bronzen messenheft, dat een edelman en edelvrouw uit den Spaanschen tijd voorstelt. De volledige lijst der aanwinsten is als volgt: Rood aarden kan met gebroken oor, zonder voet, gedeeltelijk verglaasd, versierd met 3 gebogen strepen, hoogte 16c.M. Pot met twee ooren, met drie ribben versierd, gedeeltelijk ver glaasd, hoogte 16 c.M. Grijs-roodachtig Jacobakannetje, geschonden, met 7 ribben ver sierd. Onverglaasd. Met aan den voet aangegroeide zeeschelpen. Twee fragmenten van Jacobakannetjes, één grijs verglaasd met 10 ribben, middellijn van den voet 9 en 8l/2 c.M. Fragment van een fraai verglaasde kruik van lichtbruine kleur, baardman, versierd met wijngaardranken, bladeren en druiven trossen, van onder geribd. Sporen van een merk op den voet. Vermoedelijk Frechensch aardewerk uit de 16e eeuw. Fragment van een rood aarden schotel, van binnen groen ver glaasd, middellijn van den voet 7 c.M. I'ragment schoteltje van rood aardewerk, van binnen geel gla zuur, middellijn van den voet 6'/2 c.M. Fragment van een deksel van zwartgrijs aardewerk met elf

Archief | 1920 | | pagina 21