win diepe vingerafdrukken versierdhet met den duim bewerkte handvat is schulpachtig van vorm. Middellijn 22 c.M. Fragment als voren, maar grover en meer geschonden. Als het vorige nummer, de vingerafdrukken aan het handvat wijder vaneen. Fragment van een handvat met schulpversiering door een rechte lijn gescheiden. Bovengenoemde voorwerpen zijn gevonden op de slikken bij Beimerswale. Kruik van verglaasd rood aardewerk, versierd met staande halve manen van gele kleur, met oor en voet, de hals geribd, hoogte 20 c.M., middellijn van den voet 10i/2 C-M- Pot op drie pooten met twee ooren van rood aardewerk, waar van het glazuur nagenoeg is verdwenen, hoogte 15 c.M., middellijn van de opening 12 c.M. Pot als de vorige, maar bruingeel verglaasd, gedeeltelijk zwart geworden, hoogte 131 /2 c.M., middellijn van de opening 12 c.M. Hierbij een deksel van zwart aardewerk, van boven met kringetjes versierd, die onder het op enkele plaatsen nog aanwezige groene glazuur zijn aangebracht. Zelfde potje met fraai goudbruin glazuur, 13 c.M. hoogte, middellijn van de opening 11 c.M. Klein fraai geribd potje van rood aardewerk met één oor en drie pootjes, fraai verglaasd, hoogte 10, middellijn van de opening 10 c.M. Klein potje van rood aardewerk op 3 pootjes, halsstuk en oor defect, met gele strepen versierd, hoogte. 10 c.M. Lange vaas zonder voet met twee ooren, waarvan één ont breekt, van rooskleurig fijn aardewerk, onverglaasd, hoogte 17 c.M., middellijn van onder 6i/2 c.M. Potje van grijs aardewerk, fraai geribd, onverglaasd, hoogte 121/2, middellijn van de opening 6i/2 c.M. Groote ovale pot van rood aardewerk met twee ooren en vier pootjes, fraai verglaasd, met gele gebogen strepen versierd, hoogte 141/2, opening 211/215l/2 c.M. Teiltje met tuit zonder steel, van verglaasd rood aardewerk

Archief | 1920 | | pagina 22