XIX op drie pootjes, die met de vingers in de klei omhoog zijn ge werkt, hoogte S1^ middellijn van boven IS1/, c.M. Zelfde teiltje, hoogte 7y2; middellijn van boven ÏS1/^ c.M. Teiltje van rood aardewerk met oor en ronden voet en met geribden opstaanden kant, van binnen geel, hoogte 7 c.M., middellijn 15 c.M. Pannetje met tuit en steel op drie pooten van rood aardewerk, glazuur verdwenen, hoogte 10, middellijn bij de tuit 171/2 c.M. Pannetje van grijsrood aardewerk, geelbruin verglaasd met steel en op drie pootjes, hoogte 9, middellijn 201/, c.M. Een steenen kogel. Deze voorwerpen zijn gevonden op 2.30 M. diepte op het terrein der Nationale -Bankvereeniging, Lange Noordstraat alhier. Fragment van een zeer ouden steenen mortier, met oor, gevonden ter plaatse van het vergane Lodijke. Geschenk van den heer D. A. Poldermans, te 's-Gravenpolder. Bronzen messenheft, gevonden te Brouwershaven. Geschenk van den heer Van Schaick te Botterdam." De conservatrice van de ouderwetsche kamer heeft het volgende verslag uitgebracht „Door de welwillendheid van den conservator der Zelandia Illustrata werd op mijn verzoek een vitrine beschikbaar gesteld, waarin een groot aantal voorwerpen konden worden geplaatst, meest aanwinsten uit den laatsten tijd, die tot nu toe in de antieke kast der Zeeuwsche kamer voor het oog der bezoekers verborgen lagen. De nieuw aangebrachte vitrine verkreeg een plaats in de kamer der zeldzaamheden. Zij bevat thans een aantrekkelijke en kleurrijke verzameling voorwerpen, meest alle op Zeeuwsche kleederdracht, spel en volkskunst betrekking hebbende- De zilveren sieradiën der Zeeuwsche plattelandsbevolking en gildeornamenten, voorheen in de kamer der zeldzaamheden geplaatst, werden naar de ouderwetsche kamer overgebracht en vormen thans met den inhoud van het glazen kastje, bevattende het legaat V. d. Berg, een zeer belangrijk geheel. Als nieuwe aanwinst valt te vermelden een geschenk van mej.

Archief | 1920 | | pagina 23