XX A. M Ermerins, bestaande uit een fraaien kantooralmanak van het jaar 1796. Deze is versierd met het Zeeuwsche wapen in zilver. Aerder werden door de erven van wijlen jhr. mr. A. van Reigersberg Versluys aangeboden een fraai notenhouten kistje met koperen beslag en een gezelschapsspel, hetwelk den eigenaardigen naam van „klopspel" draagt." Voor de verzameling porselein en aardewerk is een bord aangekocht ter herinnering aan de beweging tegen de annexatie. De verzameling schilderijen werd vermeerderd met een pastel portret van mr. Johan Adriaan van de Perre, in 1788 aan de voormalige Teekenacademie geschonken, nu aan het Genoot schap gelegateerd door jlir. mr. A. van Reigersberg Versluys. De conservatrice van het penningkabinet deelt mede: „In den loop van het vorige jaar werd mij de gelegenheid aangeboden een aantal zilveren en koperen Zeeuwsche legpenningen, meest alle in fraaie exemplaren, over te nemen. De verzameling aanwezige legpenningen is daarmede zeer verrijkt. Bijzonder fraai is een zilveren legpenning op den dood van Philips II met aan de keerzijde de wapens der zes stem gehad hebbende steden van Zeeland, die weinig voorkomt. Interessant is vervolgens het koperen insigne met het zilveren stadswapen van de voor malige stadslijkdienaars alhier. Daarvan zijn slechts weinige exemplaren vervaardigd. Het strand van Domburg leverde behalve eenige Romeinsche munten een Frankischen gouden triens met draagoog (z.g. bélière) van Duurstede. Onder de vele trient.es van die stad op het museum aanwezig ontbrak tot heden een dergelijk exemplaar, dat aan een halsketting zal zijn gedragen geweest. Zie hier de volledige lijst der aanwinsten A. Munten. Romeinsche grootbrons van Claudius I, Tl CLAVDIVS CAESAR AVG. Libertas

Archief | 1920 | | pagina 24