XXTV Dirks II, no. 622. 1856. Onthulling van het monument te Amsterdam op den Dam, ter herinnering aan den volksgeest in 18301831 opgericht Brons. Door S. C. Elion. Dirks II, no. 782. Deze drie penningen zijn geschonken door den heer mr. G. J. Sprenger. Z. j. Insigne van de voormalige stads- lijkdienaars te Middelburg. Koperen schild met zilveren stadswapen, zijnde een adelaar met keizerskroon gedekt, den burcht op de borst dragende. Aangekocht". De verzameling ethnographische voorwerpen onder ging geen verandering, evenmin het herbarium. De conservator van het kabinet van natuurlijke his torie brengt het volgende verslag uit: „Nadat mij in het vorige verslagjaar, behalve het conservator schap van de afdeeling der conchyliën, ook dat van de zooge naamde Zoölogische afdeeling was opgedragen, werd mij in den loop van dit verslagjaar nog de zorg toevertrouwd over de afdeeling der opgezette vogels, zij het ook, volgens mijn wensch, tijdelijk. Bij mijn benoeming als opvolger van den heer Noske, die de beide afdeelingen der vogels en der insecten be heerde, is geen melding gemaakt van laatstgenoemde afdeeling, waarschijnlijk omdat het bestuur in de meening verkeerde dat alles, wat tot die afdeeling behoorde, tot stof vergaan was. Bij nader onderzoek is mij evenwel gebleken dat er, behalve de meer als wandversiering, dan als voorwerpen van wetenschappelijke waarde, dienende tien doozen met exotische insecten, meest vlinders, die in de conchyliën-zaal zijn opgehangen, toch nog enkele insecten aanwezig zijn in het kastje, dat in de planetarium-kamer staat. Ik heb dan ook maar de vrijheid genomen om ook deze dieren tijdelijk onder mijn beheer te nemen, in afwachting daarvan dat eens een entomoloog onder onze medeleden zijn zorgen aan die

Archief | 1920 | | pagina 28