V Het aantal directrices en directeuren bedraagt thans 49, het aantal leden 543, van wie 88 te Middelburg gevestigd zijn volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers onderscheidenlijk 42, 528 en 97. In de op 2 April 1919 gehouden Algemeene Vergadering werd voorzien in de periodieke vacature ontstaan door de aftre ding van dr. D. Schoute, die volgens de wet niet herkiesbaar was. In zijn plaats werd de heer L. Weyl gekozen. De tijde lijke vervulling van het secretariaat werd tegelijk in een vaste benoeming veranderd. In een buitengewone vergadering op 29 April 1919 werd door den thesaurier, den heer mr. GJ. Sprenger, de rekening afgelegd over het afgeloopen jaar, welke in ontvang werd vastgesteld op f 4333,96, in uitgaaf op f 4258,79, met een goed slot alzoo van f 75,17. In dezelfde vergadering werden twee aandeelen ad f 100 van de rentelooze leening van f 9900 uitgeloot. De gewone vergaderingen hadden op één na geregeld plaats en werden bijgewoond door ten hoogste 26 en ten laagste 20, gemiddeld 22 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 40, 12 en 26. In de Octobervergadering geschiedden de gebruikelijke mede- deelingen omtrent ingezonden stukken en voorwerpen, en bracht de Voorzitter, de heer mr. H. J. Dijckmeester, verslag uit over belangrijke ingekomen boekwerken. In de Xovembervergadering sprak de lieer dr. J. H. Vernhout over zijn „Reisindrukken uit Montenegro voor den oorlog," welke hij met talrijke photographische opnamen toelichtte. In de Decembervergadering hield de heer mr. J. Adriaanse een lezing over de „Scheldekwestie". De Januarivergadering had niet plaats, omdat de aangewezen spreker te laat aan het bestuur medegedeeld had, dat hij door gezondheidsredenen verhinderd was, zoodat niet tijdig in de ver vulling van deze beurt kon worden voorzien. In de Februarivergadering werd de spreekbeurt waargenomen

Archief | 1920 | | pagina 9