Ill werden bijgewoond door ten hoogste 36 en ten laagste 14, ge middeld 26 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 26, 20 en 22. In de October-vergadering hadden de gebruikelijke mededeelingen omtrent ingezonden stukken en voorwerpen plaats en bracht de Voorzitter, de heer mr. H. J. Dijckmeester, verslag uit over belangrijke ingekomen boekwerken. In de November-vergadering hield de heer F. S. Eringa eene „Critische beschouwing der letterkundige beweging van '80". In de December-vergadering sprak de heer J. B. Netelenbos over „Geest en Woord". In de Januari-vergadering hield de heer B. F. S. von Brucken Fock eene met lichtbeelden geïllustreerde lezing over „Natuur- en stadschoon". In de Februari-vergadering trad de heer G. K. A. Nonhebei op, die zijn onderwerp „Tabak en Sigaren" mede met licht beelden en demonstraties verduidelijkte. In de Maart-vergadering werd de rij der sprekers gesloten door mej. H. E. A. Velthuis, die tot onderwerp gekozen had „Het Symbolisme en Verlaine". In al deze vergaderingen werden door den Voorzitter een aantal ingekomen boekwerken besproken. Het personeel der conservatoren is thans samengesteld als volgt Zelandia Illustrata de heer dr. W. S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden Vacant. Fossilia (alle in den grond of in het water gevonden voor werpen, de zoogenaamde steenenkamer): de heer dr. J. H. Vernhout en mej. M. G. A. de Man. De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsche kleeder drachten mej. A. M. de Man. Porselein en aardewerk Vacant. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illustrata behoorende mevr. M. J. S. L. EloutDrabbe. Penningen en munten mej. M. G. A. de Man. Ethnographische voorwerpen Vacant.

Archief | 1921 | | pagina 11