IV Kabinet van natuurlijke historie de heer dr. J. H. Vernhout. Zeeuwsch herbarium mej. A. P. Ogterop. De commissie van redactie voor het Archief be staat uit de heeren dr. R. Bijlsma, mr. A. Meerkamp van Embden en M. van Empel. Het aantal betalende bezoekers van de verzamelingen van het Genootschap bedroeg in het afgeloopen jaar 3907 per sonen, van wie aan 136 tegen verlaagd tarief toegang verleend werd. In het vorige jaar waren deze getallen onderscheidenlijk 3961 en 883. Yan de verzamelingen van ons Genootschap wordt de biblio theek in onze wet het eerst genoemd. Zij is vereenigd met de Provinciale bibliotheek en ondergaat met deze eene reorganisatie. In mijn vorig verslag heb ik over de boekerij eenigszins uitvoerig gesproken, thans wil ik alleen er aan toevoegen, dat door de bibliotheek-ambtenaren en mij eene methode van samenwerking gevonden is, welke ons de minste overlast veroorzaakt en de controle verbetert. De motieven, welke ik heb aangevoerd tegen de opneming van eene lijst van ingekomen boekwerken in of achter het jaarverslag, zijn door het bestuur goedgekeurd, en belangstellenden zullen zich dus moeten wenden tot de Provinciale bibliotheek; toch mag ik niet nalaten hier met erkentelijkheid melding te maken van de schenking van een aantal boekwerken, voornamelijk op het gebied van de kunst, door mevr. wed. FranseEzerman, te Zierikzee, thans te Nijmegen, en die van eene collectie Zelandica, door de erfgenamen van den heer J. H. Hollestelle. Ten vorigen jare heb ik gewezen op de groote aanwinsten, welke onze boekerij dankt aan het ruilverkeer met verschillende instellingen in het binnen- en het buitenland. Dit ruilverkeer is sedert uitgebreid of staat uitgebreid te worden. Het zal U bekend zijn, dat prof. dr. J. W. Pont, voorzitter van de Nederlandseh- Zuid-Afrikaansche Yereeniging, eene langdurige reis door Zuid-

Archief | 1921 | | pagina 12