V Afrika heeft ondernomen, voornamelijk met het doel, persoonlijk kennis te maken met de ontwikkeling van land en volk van dit belangwekkende gebied, en te trachten, de cultnreele en econo mische banden tnsschen het Nederlandsche en het Zuid-Afrikaansche volk te versterken. Hem is onder meer gebleken, dat de intellec- tueele leiders van het Hollandsch sprekende gedeelte van het Zuid-Afrikaansche volk groote belangstelling toonen voor alle uitgaven op wetenschappelijk, technisch en handelsgebied, welke in Nederland en in Nederlandscli-Indië verschijnendoch tevens moet erkend worden dat van uit Nederland deze belangstelling op uiterst gebrekkige wijze wordt bevredigd, en wel voornamelijk omdat de uitgevers van de bedoelde publicaties geen moeite doen om ze in Zuid-Afrika bekend te maken, nog minder om ze daarheen te zenden, zij het dan, omdat zij met de toestanden en de adressen daar te lande niet op de hoogte zijn, of wel omdat zij zich van de resultaten van zulke zendingen niets voorstellen. In deze omstandigheden heeft het bestuur der Nederlandseh Zuid- Afrikaansche vereeniging gemeend zich tot verschillende instellingen, o.a. tot ons Genootschap, te moeten wenden met het vriendelijk verzoek, mede te willen werken, om aan dezen toestand, welke voor de uitgebreide en voor verdere uitbreiding vatbare Neder landsche belangen in Zuid-Afrika zeer nadeelig en ongewenscht is, een einde te .maken, en wel door te bewerken dat van al de van ons Genootschap uitgaande publicaties een of meer exemplaren worden gezonden aan de Centrale bibliotheek van het Departement van landbouw, te Pretoria, Transvaal, zoo doenlijk ook eene zoo volledig mogelijke verzameling van vroeger verschenen publicaties. Ons bestuur heeft zonder aarzeling besloten op dit denkbeeld in te gaan en eene zoo volledig mogelijke verzameling van de uitgaven van ons Genootschap aan het opgegeven adres gezonden, ook gehoor gevende aan den wenk van het bestuur der Nederlandsch- Zuid-Afrikaansche Vereeniging, getracht door bemiddeling van den directeur der genoemde bibliotheek, den heer Paul Eibbink, nog verdere betrekkingen in Zuid-Afrika aan te knoopen. Het gevolg van een en ander is geweest, dat behalve het Departement van landbouw te Pretoria ook de South African Biological Society aldaar zich tot ruilverkeer bereid heeft verklaard.

Archief | 1921 | | pagina 13