VI Yan de aanwinsten onzer handschriftenverzameling zou ik om dezelfde reden als waarom ik de aangewonnen boeken niet heb vermeld, hier kunnen zwijgen, maar omdat ik ze verleden jaar heb opgenoemd, wil ik dit nu wederom doen. Yan de erf genamen van den heer JH. Hollestelle ontving het Genootschap een cahier met aanteekeningen over Zeeland in het algemeen en Veere in het bijzonder, een cahier en een omslag met afschriften van stukken betreffende Reiinerswaal, en twee deelen met aanteeke ningen voornamelijk betreffende Middelburg. De heer F. A. C. Lechner, te Schiedam, schonk een stamtafel van Jacques dei- Kinderen en Maria van Oudenaarde. Trouwe bezoekers van de leeskamer weten, dat aldaar op de tafel jarenlang een aantal tijdschriften hebben gelegen, aan welke men geen of nauwelijks een wetenschappelijk karakter kon toekennen. Hunne aanwezigheid was gemakkelijk te verklaren uit de geschiedenis van de oprichting en de verdere lotgevallen dei- leeskamer, maar het kwam het bestuur, gelet op de geldelijke omstandigheden, een daad van wijs beleid voor, deze op te zeggen. Daarentegen is het tijdschrift „Oude Kunst" voor de leeskamer aangeschaft, omdat zulks door de conservatrices, de dames De Man, werd gewenscht. Het jaarverslag van den conservator der Zelandia 111 u- strata geeft mij geene aanleiding tot commentaar. Ik laat het hier woordelijk volgen Werkzaamheden. Overeenkomstig de in mijn vorig verslag uiteengezette begin selen, heb ik in het afgeloopen jaar een begin gemaakt met de nieuwe bewerking van den catalogus der kaarten, de eerste der 4 catalogi, waarin ik den inhoud der Zelandia opnieuw hoop te beschrijven. Voor zoover de beschikbare tijd en de weersge steldheid het toelieten in de kamer ter Prov. Bibliotheek, voor bewaring en bewerking der kaarten beschikbaar gesteld, wordt niet gestookt, zoodat bij het intreden van het najaar de arbeid moest worden gestaakt heb ik een aanvang gemaakt met het opnieuw beschrijven en op fiches brengen der kaarten in de oude

Archief | 1921 | | pagina 14