VII volgorde; is al het door Lantsheer-Nagtglas beschrevene aldus bewerkt, dan stel ik mij voor zulks ook te doen met het later verkregene en daarna de collectie opnieuw in te deelen en te doen opzetten. Het spreekt van zelf dat bij den geringen tijd, dien ik er aan kon besteden, dit nog verscheidene jaren zal kunnen duren. Gebruik der collectie. Ter afwisseling van de tentoongestelde prenten betreffende Zeeland, arrangeerde ik gedurende de maand Juni naar aanleiding van het bezoek aan Walcheren van het genealogisch-heraldisch genootschap „de Nederlandsche Leeuw" eene expositie van hetgeen de Zelandia bezat ten aanzien van grafmonumenten, wapentee- keningen en dergelijkezij werd door de leden van dit genootschap met belangstelling bezichtigd. Aan mr. A. Loosjes werden af beeldingen van Rammekens en van sindsdien gesloopte buiten plaatsen getoond, waarvan een aantal werden gereproduceerd en reeds in eene aflevering van het tijdschrift „Buiten" zijn weer gegeven. Dr. A. W. Byvanck bestudeerde de teekeningen van de opgravingen te Domburg, welke naar de Kon. Bibliotheek werden opgezonden. Dr. Burgersdijk raadpleegde oude plattegronden van Ylissingen, terwijl den heer W. de Rijke inlichtingen werden verschaft over het portret van Pieter de Rijcke. Bij gebreke aan teekeningen, moest de vrager naar gegevens betreffende den ouden toestand van kerk en toren te Gapinge, in verband met de voorgenomen restauratie van dit monument, worden teleurgesteld. Aanwinsten en verliezen. Blijkens het daarvan gehouden register, beliep het aantal aan winsten dit jaar niet minder dan 71. Meer dan de helft daarvan, n.l. 40 nummers, komt voor rekening van het geschenk, door de erven van wijlen den kunstschilder J. H. Hollestelle aan het Genootschap gedaan, die meenden in den geest van hun over leden familielid te handelen door mij in de gelegenheid te stellen uit de door hem nagelaten teekeningen enz. diegene uit te zoeken, die voor de Zelandia van nut zouden kunnen zijn. Hierdoor werd de verzameling verrijkt met 32 teekeningen van Hollestelle, deels copieën, deels origineelen, 2 achttiende-eeuwsche teekeningen van Souburg en Gapinge, gebruikt voor den atlas

Archief | 1921 | | pagina 15