VIII van Zeeland; een aantal foto's van monumenten en stadsgezichten, en een zestal zoowel geteekende en gedrukte kaarten, w. o. van het fort Rammekens door J. A. Franse, 1750. Het zij mij vergund de erven-Hollestelle hier openlijk nog maals onzen hartelijken dank voor deze hunne liberaliteit te brengen. Van de andere aanwinsten kan ik noemen2 foto's van de kerk te Kloosterzande, geschonken door freules Collot d'Escury sepia-teekening van P. van Liender, voorstellende gezicht op Biervliet 1739, door jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn; 3 plat tegronden van de uitbreiding van Goes 1920, door den heer E. G. G. Rothuizen; oorspronkelijke teekening door J. Heyse en reproductie van de reclameplaat voor den Prov. stoombootdienst op de Oosterschelde, door den heer P. de Bruyne; foto's van den toren te Ritthem, den Kampveerschen toren en het stadhuis te Veere, door den heer P. Koole; teekening van W. H. Lants- heer (begin 19e eeuw) voorstellende het seinstation te Domburg, door mej. M. G. A. de Man; vier reclameplaten, uitgegeven door de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer, geschonken door het bestuur; vier blauwdrukken van den toren te Kapelle, door den heer Jos. Cuypers. Naar aanleiding van bovengenoemde tentoonstelling van af beeldingen van grafmonumenten heb ik het bekende prentwerk van mr. Van der Lely, op de Kon. Bibliotheek bewaard, bestudeerd en daaruit van de in onze collectie ontbrekende calques doen vervaardigen door een jeugdig leerling der Burgeravondschool voor de meer ingewikkelde teekeningen bood de directeur dier school, de heer J. H. Klarenbeek, belangeloos zijne hulp aan. De aanwinst is daarom vooral van belang, omdat de 11 aldus verkregen prenten alle sindsdien verdwenen monumenten afbeelden. Behalve enkele nieuwe kaarten en andere van minder belang, werd de collectie door aankoop vermeerderd met een tiental foto's van gezichten in Ylissingen, die in de laatste jaren zijn veranderd, benevens een 25 tal foto's van Zeeuwsche monumenten, vervaar digd door den fotograaf van het monumentenbureau. Overeenkomstig de indertijd aangenomen splitsing werden 18 geteekende kaarten, ten deele in den loop van dit jaar geschonken,

Archief | 1921 | | pagina 16