XV Alhoewel niet compleet, is met het voorhandene thans eene pracht verzameling bijeen, die een duidelijk overzicht geeft van de or namenten op de verschillende Zeeuwsche eilanden in zwang. Door den heer P. D. de Vos te Zierikzee werd een geldkistje geschonken, ijzersmeedwerk met Gotische motieven uit het begin der 16e eeuw. Het is afkomstig uit de familie Bakker aldaar, waar het in verschillende geslachten in gebruik is geweest. Eene Neeltje Bakker was gehuwd met den vroeger zoo bekenden menschen- redder Jan van Meerendonk. (Zie Nagtglas, levensberichten van Zeeuwen, dl. II, blz. 150.) Van den heer A. P. v. d. Kamer alhier werden ten geschenke ontvangen stalen van een thans bijna onvindbare stof, voor namelijk bij den landbouwstand in gebruik, namelijk het zooge naamde „korenblauw", dat gebruikt werd voor de vervaardiging van jakjes en manteltjes, en waarvan ook de doekjes werden ge maakt, die in Arnemuiden en in Zeeuwsch-Vlaanderen werden gedragen. Ten slotte gaf de notaris P. Adama Zijlstra te Yzendijke drie pulletjes blauw Delftseh aardewerk, ter versiering van een der vertrekken. De volledige lijst der door mevrouw Franse geschonken voor werpen is als volgt Kaphoed met gouden slootjes aan de linten. Langetmuts. Ondermuts, waaraan twee gouden krullen. Jakje van blauw gebloemde stof met blauw fluweelen belegsels. Gestreepte greinen rok. Zwart katoenen schort met opgedrukte witte figuren. Drie verschillende beukjes. Platte stroohoed met gele zijden linten. Drie gekleurde doekjes, waarvan één van zijde. Vervolgens Een roode boerenborstrok, waaraan 25 antieke zilveren knoopen. Een dito van gebloemd katoen damast. Een rood fluweelen beugeltasch met zilveren beugel en haak. Merk: groote Gotische R. Een gouden naald, waarop twee gegraveerde zwaantjes.

Archief | 1921 | | pagina 23